دفاع هند از بازداشت های پیشگیرانه در کشمیر

به گزارش پیکورو، هند در آستانه اتخاذ تصمیمش در خصوص لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیر، چندین تن از رهبران و فعالان سیاسی را در این منطقه بازداشت نموده بود.

دفاع هند از بازداشت های پیشگیرانه در کشمیر

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماده 370 قانون اساسی هند با هدف تسکین 30 سال ناآرامی تروریستی در منطقه جامو و کشمیر لغو شد.

سوبراهمانیام جیشانکار، وزیر خارجه هند ضمن توجیه تصمیم کشورش برای بازداشت پیش دستانه بعضی رهبران و فعالان سیاسی منطقه جامو و کشمیر، گفت: این تصمیم برای حفظ نظم عمومی لازم بود. فاروق عبدالله، عمر عبدالله و محبوبه مفتی، سه تن از وزرای ارشد این منطقه به همراه چند صد تن از دردسرسازان مظنون همچنان در بازداشت پیشگیرانه به سر می برند.

سوبراهمانیام جیشانکار گفت: به نظر من این یکی از مسئولیت های اساسی یک دولت است. من بازداشت های پیشگیرانه و عدم بروز درگیری و خشونت را به دست و پنجه نرم کردن با رویدادهایی در نتیجه خشونت ها ترجیح می دهم. گاهی اوقات اقداماتی باید برای حفظ نظم عمومی اتخاذ شوند. این اقدامات نه تنها قابل توجیه بلکه گاهی اوقات ضروری هستند.

کشمیر که به دو بخش که توسط دو دولت فدرال اداره می شود، تقسیم شده، تاکنون اجازه بازدید به رهبران اپوزسیون ملی نداده است در حالی که به گروهی از قانونگذاران اتحادیه اروپا اجازه داده شد تا با چشم خود رویدادهایی را که در این منطقه در جریان است، ملاحظه نمایند.

سوبراهمانیام جیشانکار گفت: اجازه بازدید به شدت به هدف از آن بستگی دارد. اگر گروهی از مردم بدون پیش داوری بخواهند از منطقه کشمیر بازدید نمایند، ما مخالفتی نخواهیم کرد. وی مدعی شد: مساله کشمیر عادلانه حل شده و زندگی عادی به تدریج به این منطقه باز می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 517

به "دفاع هند از بازداشت های پیشگیرانه در کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع هند از بازداشت های پیشگیرانه در کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید