داستان نهفته در شکوفه بادام ون&zwnjگوگ

به گزارش پیکورو، تابلو نقاشی شکوفه بادام از جمله آثار مشهور ون گوگ نقاش هلندی و یکی از چندین تابلو نقاشی با موضوع گیاهان و طبیعت است که توسط این هنرمند خلق شده است، اما شاید نکته ای که آن را از سایر آثار مشابه متمایز می کند داستان مرتبط با این اثر باشد.

داستان نهفته در شکوفه بادام ون&zwnjگوگ

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی آرت، ون گوگ در تمام دوران زندگی اش فقط یک تابلو نقاشی را به فروش رساند. او از نظر مالی و به فروش رساندن آثارش هنرمند پیروز نبود و بیشتر به برادرش متکی بود.

ون گوگ علاقه بسیاری به برادرش داشت و می دانست بدون حمایت های او نمی تواند نقاشی کردن را ادامه دهد. تابلو نقاشی شکوفه بادام درحقیقت هدیه ای از این هنرمند بااستعداد به برادر عزیزش بود.

ون گوگ این تابلو نقاشی را در فوریه سال 1890 در سن ـ رمی ـ دو ـ پروانس واقع در فرانسه نقاشی کرد. با آغاز فصل بهار، شکوفه های درخت های بادام در این منطقه شکفته بودند. رنگ سفید گلبرگ های شکوفه ها منظره زیبایی در تضاد با هوای سرد و آسمان آبی ایجاد کرده بود و این تصویر از دوباره زنده شدن و آغاز یک زندگی جدید دقیقا همان چیزی است که ون گوگ در تابلوی نقاشی شکوفه بادام به تصویر کشیده است.

ون گوگ تابلو نقاشی شکوفه بادام را به مناسبت تولد برادرزاده اش نقاشی کرد. تئودوروس ون گوگ که بیشتر با نام تئو شناخته می شود نام فرزندش را ونسان ویلم ون گوگ گذاشت و این نقاش هلندی را به قدری تحت تاثیر قرار داد که این تابلو نقاشی را به برادرش هدیه داد.

این تابلو نقاشی در خانواده تئو باقی ماند و هیچگاه در گالری هنری تئو واقع در پاریس قرار نگرفت. آثاری که از ون گوگ در گالری هنری تئو قرار می گرفتند در فروش پیروز نبودند.

با اینکه تئو پیروز نشده بود حتی یک مورد از آثار ون گوگ را به فروش برساند، برای حمایت از رویا و حرفه ون گوگ به طور مرتب برایش پول می فرستاد.

تابلو نقاشی شکوفه بادام از نظری هنری نیز یک پیروزیت محسوب می شود. برای خلق این تابلو نقاشی، از نظر سبک از نقاشی های ژاپنی الهام گرفته شده است که اواخر قرن نوزدهم در فرانسه محبوب بودند.

ون گوگ این تابلو نقاشی را در جولای 1890 یعنی فقط 5 ماه قبل از مرگش خلق کرده است. البته او در چندین ماه پایانی زندگی اش آثار بسیاری خلق کرد. او در طول 19 ماهی که در آرل و مناطق اطراف آن زندگی کرده بود 255 تصویر خلق کرد.

تابلو نقاشی شکوفه بادام یک نقاشی ساده به نظر می رسد. شاید همین سادگی باشد که تماشای آن را لذت بخش کرده است. این نقاشی یک اثر چشمگیر، شاداب و درخشان است. این اثر، خودِ زندگی است. این تابلو نقاشی، ونسان کوچک (پسر تئو) در آغاز جهت زندگی اش است.

ونسان ون گوگ ـ نقاش نامدار هلندی ـ اکنون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پست امپرسیونیسم شناخته می شود. او در 30 مارس 1853 در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد. برخی از مشهورترین کارهای او در سه سال پایانی عمرش خلق شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1347

به "داستان نهفته در شکوفه بادام ون&zwnjگوگ" امتیاز دهید

1 کاربر به "داستان نهفته در شکوفه بادام ون&zwnjگوگ" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان نهفته در شکوفه بادام ون&zwnjگوگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید