خبرنگاران جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ منتشر شد

به گزارش پیکورو، یزد- خبرنگاران- جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ به تلاش و قلم حسین مسرت چاپ و منتشر شد و در اختیار علاقه مندان فرهنگ و هنر ایران نهاده شد.

خبرنگاران جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ منتشر شد

به گفته نویسنده، این کتاب مکتوب و تصویری شامل 175 گفتار در حوزه یزد شناسی است که با سرمایه گذاری علی زهرایی (فرهنگ دوست یزدی تبار) و با کمک آقایان میرزا محمّد کاظمینی و سعید افضلی پور چاپ و منتشر شد.

مسرت روز شنبه به خبرنگاران گفت: کتاب مورد اشاره دارای 6 بخش شامل گفتارهای تاریخی، نام آوران و بزرگان ، آداب و فرهنگ، نقد کتاب، معماری و هنر و مردم شناسی یزد است که از سوی نشر یزدا در دسترس دوستداران تاریخ قرار گرفته است.

به گفته وی جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ همچون دفتر نخست آن، بازچاپ گفتارهای پرخواستار نویسنده تنها در حوزۀ یزدشناسی و یزد پژوهی است که در کتاب ها، نشریه ها، تارنماهای ایران و نیز سخنرانی های وی بین سال های 1375 تا 1396 گردآوری شده و با ساماندهی و ویراستاری پیغام شمس الدّینی آراسته چاپ شده است.

وی اظهار داشـت: کتاب دارای 24 صفحه دیباچه، مقدّمه و فهرست مندرجات ، 670صفحه متن و 24 صفحه تصاویر رنگی از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان یزد است .

این نویسنده یزدی افزود: کتاب، دارای 175 مقالۀ کوتاه و بلند، یک مقدّمۀ ادبی به فارسی و 8 مقدّمه به زبان های: آلمانی/ اردو/ اسپانیایی/ انگلیسی/ ایتالیایی/ عربی/ فرانسوی / هندی به ترتیب با ترجمه دکتر کرستین نول کریمی،مسعودبهجو، دکتر فاطمۀ سماواتی، دکتر خوزه کوتیاس فرر، هیوا رحیمی، دکتر پیرو دونینی، دکتر رضا افخمی عقدا ، دکتر شهاب صرّافیان و دکتر فاطمۀ سماواتی دربارۀ یزد است.

به گفته مسرت، این مقالات از بین حدود 800 مقالۀ نویسندگان، گلچین سعی شده همچون دفتر نخست، تنوّع موضوعی داشته باشد.

وی افزود: هم اکنون جلد سوم این کتاب، با همان ترتیب، گردآوری و حروف چینی شده و در دست ویراستاری است و امید می رود تا انتها سال 1399 چاپ گردد، امید است دفتر چهارم آن نیز در سال 1400 چاپ و منتشر گردد که در بردارندۀ دیگر گفتارهای یزد و نمایه هاست.

مجموعه امیرچقماق، مسجد جامع، زندان سکندر، بافت تاریخی و خشتی و بادگیرها از جمله اثار تاریخی استان یزد می باشند که شهرت جهانی دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1116

به "خبرنگاران جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جلد دوم کتاب یزد، یادگار تاریخ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید