حمایت از بچه ها بی سرپناه در طرح نیکوکاری اسنپ

به گزارش مجله پیکورو، اسنپ از شروع طرح تازه نیکوکاری اسنپ کلاب با نام حمایت از بچه ها بی سرپناه زیر 13سال اطلاع داد. این طرح که با همکاری موسسه خیریه طلوع بی نشان ها اجرایی می گردد، نهمین طرح از طرح های نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت است. هدف از اجرای این طرح یاری به تجهیز و راه اندازی خانه ای امن برای حمایت از بچه ها بی سرپناه است که در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند.

حمایت از بچه ها بی سرپناه در طرح نیکوکاری اسنپ

خانه امنی به نام سرای فراز

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود میخواهد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی قدم بردارد. در این طرح بخشی از هزینه های تجهیز و راه اندازی خانه امن با نام سرای فراز تامین خواهد شد. سرای فراز، خانه ای امن برای بچه ها بی سرپناه زیر 13 سال است که در معرض آسیب های اجتماعی مانند کارتن خوابی، اعتیاد و غیره قرار دارند.

طلوع بی نشان ها سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی که فعالیت خود را از سال 1387 شروع نموده است. این موسسه خدمات تخصصی به زنان، مردان و بچه ها آسیب دیده از اعتیاد و کارتن خوابی ارائه می دهد و فعالیت خود را در هفت حوزه جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه جامعه متمرکز نموده است.

از سال 1396 سرای نور به عنوان یکی از مراکز حمایتی طلوع و با مجوز سازمان بهزیستی، اقدام به پذیرش بچه ها و نوجوانان پسر 7 تا 18 سال بی سرپناه نموده است. این بچه ها عمدتا بی سرپرست یا بدسرپرست هستند و در زمره بچه ها کار و خیابان نیز محسوب می شوند. در حال حاضر برای تفکیک بچه ها به دو گروه سنی 7 تا 13 سال و 13 تا 18سال، طبقه دوم سرای نور با نام سرای فراز در حال آماده سازی و تجهیز است. پس از تکمیل این طرح هر گروه سنی در طبقات مخصوص خود با امکانات و مدیریت کاملا مجزا زندگی و از خدمات مختلفی از جمله مددکاری اجتماعی، روانشناسی، پزشکی، دندانپزشکی، تحصیلی، فرهنگی، تفریحی و غیره بهره مند می شوند.

نحوه مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر 2000 امتیاز کاربران، مبلغ 4000 تومان به تجهیز و راه اندازی سرای فراز یاری می نماید. بعلاوه کاربران می توانند در طرح های دیگر نیکوکاری اسنپ کلاب برای حمایت از زنان آسیب دیده از خشونت، یاری به اشتغال مادران کم برخوردار، تجهیز خانه های شهرستان دلگان و تصفیه آب روستاهای سیستان و بلوچستان نیز مشارکت داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2096

به "حمایت از بچه ها بی سرپناه در طرح نیکوکاری اسنپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از بچه ها بی سرپناه در طرح نیکوکاری اسنپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید