توسل پلیس فرانسه به گاز اشک آور برای برچیدن اردوگاه مهاجرین

به گزارش پیکورو، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، پلیس فرانسه شب گذشته با استفاده از گاز اشک آور و نارنجک های دودزا اقدام به جمع آوری چادرهای مهاجرین در مرکز پاریس کرد.

توسل پلیس فرانسه به گاز اشک آور برای برچیدن اردوگاه مهاجرین

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

بر اساس این گزارش، چند صد مهاجر که در پی تخلیه اردوگاه عظیم غیررسمی سنت دنیس در هفته گذشته سرگردان شده بودند و با برافراشتن چادرهایشان در مرکز شهر پاریس اردوگاه جدیدی ایجاد نموده بودند، شب گذشته با برخورد شدید نیروهای پلیس فرانسه به ویژه استفاده آنها از گاز اشک آور، مجبور به ترک کمپ جدید شدند.

یورش پلیس به این کمپ، حدود یکساعت پس از آن شروع شد که مهاجران توانستند کار نصب چادرها را به انتها برسانند.

پلیس در حالی چادرهای مهاجرین را جمع می کرد که هنوز مهاجران درون آنها نشسته بودند و بعضی با گریه درخواست یاری می کردند.

حدود 500 چادر که عمدتاً متعلق به مهاجران افغان بود و زیر مجسمه جمهوری برپا شده بودند، برچیده شد و پس از آن نیز پلیس با گاز اشک آور و نارنجک های دودزا صدها مهاجر و هواداران آنها را در خیابان های پاریس متفرق کرد.

مائل مرسلوس مسئول انجمن Utopia56 با ابراز نگرانی درباره این حادثه می گوید: این مهاجران بدون آنکه راه حلی برایشان یافت گردد از این مکان تخلیه شدند. مانند آنچه هفته گذشته در سنت دنیس رخ داد. آنجا هم مهاجران روی زمین رها شدند. اینها احتیاج به مکانی برای اسکان دارند به ویژه اکنون که یک بحران سلامت نیز در کشور وجود دارد.

شاهد الدین، مهاجر 34 ساله افغان پس از بیرون رانده شدن از این مکان گریه کنان می گوید: این رفتار خیلی خشونت آمیز است، ما فقط یک سقف می خواهیم.

یان بروست معاون شهردار پاریس این حادثه را باورنکردنی توصیف کرد و گفت: دولت با استفاده از نیروی پلیس برای برخورد با یک شرایط اجتماعی، یک نمایش ناخوشایند را به اجرا گذاشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1274

به "توسل پلیس فرانسه به گاز اشک آور برای برچیدن اردوگاه مهاجرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسل پلیس فرانسه به گاز اشک آور برای برچیدن اردوگاه مهاجرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید