تغییر جایگاه پرسپولیس در جدول رده بندی؟

به گزارش مجله پیکورو، خبرنگاران: هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر در شرایطی عصر روز گذشته به سرانجام رسید که تیم های مدعی استقلال و پرسپولیس برابر رقبا به رجحان رسیدند و دو تیم دیگر یعنی سپاهان و گل گهر، به ترتیب باختند و مساوی کردند.

تغییر جایگاه پرسپولیس در جدول رده بندی؟

به گزارش خبرنگاران، استقلال در مشهد با سه گل تیم پدیده را از پیش رو برداشت و صدرنشینی اش را استحکام بخشید. پرسپولیس هم در استادیوم آزادی با 2 گل ذوب آهن را برد و به رتبه سوم جدول رده بندی، هم امتیاز با سپاهان رده دومی رسید. گل گهر با آلومینیوم اراک مساوی کرد و سپاهان در ادامه فرایند ناکامی هایش این بار 2 بر یک برابر پیکان باخت.

نتیجه شد آنکه استقلال با 25 امتیاز صدرنشین شد و سپاهان و پرسپولیس هرکدام با 22 امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند. با این حال، این فرایند می تواند به هم بریزد و سپاهان ممکن است پایین تر از پرسپولیس قرار بگیرد و اختلاف امتیاز استقلال با پرسپولیس هم کمتر گردد. ماجرا مربوط به حکم کمیته انضباطی در خصوص باشگاه گل گهر است. این کمیته با استناد به اینکه بازیکن گابنی گل گهر 4 بازی ملی مورد احتیاج برای حضور در لیگ برتر ایران را نداشته، نتیجه سه ملاقات این تیم برابر استقلال، سپاهان و پیکان را 3 بر صفر نموده است. در این میان استقلال مقابل گل گهر مساوی نموده بود، ولی دو تیم دیگر به گل گهر باخته بودند.

گل گهری ها حالا نسبت به رای صادره به کمیته استیناف شکایت نموده و مدعی هستند رای صادره منطبق بر قانون نیست. روز گذشته هم امیر قلعه نویی اشاره نموده که به رای کمیته استیناف خوشبین است. حال اگر رای صادره به سود گل گهر صادر گردد آن وقت باید به ترتیب 2 امتیاز از استقلال و 3 امتیاز از سپاهان و پیکان کسر گردد. اگر چنین گردد، استقلال همچنان صدرنشین لیگ برتر باقی می ماند، ولی این بار اختلافش با پرسپولیس به یک امتیاز می رسد. با کسر 3 امتیاز احتمالی از سپاهان این تیم با سقوط در جدول رده بندی 19 امتیازی می گردد و آن وقت این پرسپولیس است که به رتبه دوم جدول صعود می نماید. آنهم در شرایطی که فقط با استقلال صدرنشین یک امتیاز فاصله خواهد داشت.

البته این موارد احتمالی است و مشروط بر اینکه کمیته استیناف رای صادره از سوی کمیته انضباطی را رد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1946

به "تغییر جایگاه پرسپولیس در جدول رده بندی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر جایگاه پرسپولیس در جدول رده بندی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید