انتخاب محله های پایلوت ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی در شیراز

به گزارش پیکورو، خبرنگاران/فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از مشخص شدن محله های پایلوت برای ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی شهر شیراز، خبر داد.

انتخاب محله های پایلوت ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی در شیراز

محمود رضایی در جلسه هم افزایی فعالیت ها و برنامه های دستگاه های مسئول در حوزه حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی فارس، گفت: حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی موضوعی پیچیده و از ابعاد مختلف قابل بررسی و آسیب شناسی است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از استانداری فارس، رضایی با عنوان اینکه معضل حاشیه نشینی تمام بخش های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی را درگیر می کند، بر ضرورت پیشگیری و پیش نگری در بحث ایجاد سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی اشاره و اضافه کرد: قدر مسلم اینکه پیشگیری در بحث تشکیل سکونتگاه های غیر رسمی حرف اول را می زند.

معاون استانداری فارس گفت: در حوزه برنامه ریزی های شهری توجه به ارتباط سکونتگاه و سطح فقر افراد امری مهم و ضروری است. در این زمینه باید سند جامعی تدوین شود که حداقل بتوانیم 80 درصد از راهبردها و نیازهای جامعه هدف را پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 40 پهنه از سکونتگاه های غیررسمی در شهر شیراز شناسایی شده اند که از این 40 پهنه 10 محله اولویت دار مطالعه و به تصویب ستاد استانی توانمندسازی رسیده اند، گفت: همگرایی، وفاق و شناخت جامع از ضروریات مدیریت این حوزه است.

معاون عمرانی استانداری فارس خاطر نشان کرد: موضوع ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی یک اقدام ملی و مشترک است؛ این مهم باید با هماهنگی و انسجام در دو سطح محلی و ملی و مشارکت همه بخش های دولتی، عمومی، خصوصی و در راس آن مدیریت شهری انجام شود.

رضایی به محلات مصوب سکونتگاه های غیررسمی شیراز برای ساماندهی اشاره و اضافه کرد: از این محلات، سه محله (کتس بس، سعدی و سهل آباد) به عنوان پایلوت برای انجام برنامه ها انتخاب شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت ها و پیگیری های، انجام می شود توسط دبیرخانه پروژه های توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی در مدت کمتر از یکسال رایزنی های مناسبی با دستگاه های بهره بردار و ساکنان در سه محله انتخاب شده انجام شد.

رضایی گفت: در این زمینه مشارکت های گوناگونی در حیطه وظایف آنها نظیر تامین زمین در بخش کالبدی و اجرای برنامه های آموزشی با رویکردهای ارتقاء سطح فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و ... اجرا شده است.

معاون استانداری فارس، اضافه کرد: مطابق مذاکرات اجرا شده با شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مقرر شده است؛ این شرکت تمام توان خود را برای اتمام پروژه های کتابخانه، فرهنگسرا و کارگاه اقتصادی مشاغل خانگی سهل آباد، مدرسه راهنمایی 9 کلاسه سهل آباد، پروژه 139 واحدی مسکونی آستانه مهندسین، پروژه مسکونی و تجاری هجرت و غیره به کار گرفته و پروژه های مذکور را هرچه سریعتر به اتمام برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1451

به "انتخاب محله های پایلوت ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب محله های پایلوت ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید