افت قیمت انواع خودرو ایرانی و مونتاژی در بازار ، دنا پلاس، پژو پارس ،ساینا و هایما چقدر مقرون به صرفه شدند؟

به گزارش مجله پیکورو، بازار خودرو در هفته جاری با اعلام نوبت دهی به متقاضیان طرح یکپارچه خودرو با روند ریزشی همراه شد.

افت قیمت انواع خودرو ایرانی و مونتاژی در بازار ، دنا پلاس، پژو پارس ،ساینا و هایما چقدر مقرون به صرفه شدند؟

به گزارش خبرنگاران، بازار خودرو در هفته جاری با اعلام نوبت دهی به متقاضیان طرح یکپارچه خودرو با روند ریزشی همراه شد به طوری که قیمت خودروهای داخلی بین 10 تا 26 میلیون تومان کاهش را ثبت کردند و در خودورهای مونتاژی نیز از 30 تا 70 میلیون تومان افت داشتند که این امر سبب عقب نشینی خریداران شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت روز شنبه گذشته از اعلام نوبت تحویل خودروها به همه متقاضیان در سامانه یکپارچه فروش خودرو، اطلاع داد که این امر منجر به ریزش قیمت های خودرو در بازار شد.

خودروهای داخلی ریزش قیمت 10 تا 26 میلیون تومانی و خودروهای خارجی و مونتاژی نیز شاهد ریزش 70 میلیون تومانی بودند.

بر این اساس قیمت سورن پلاس تیپ 3 پس از 2 روز ریزش قیمت ها از 745 میلیون تومان به 735 میلیون تومان رسید که این خودرو در دو روز بیش از 10 میلیون تومان افت را تجربه نموده است.

قیمت دنا پلاس تیپ 1 نیز 20 میلیون تومان کاهش، از 818 میلیون تومان در روز شنبه به 798 میلیون تومان در خاتمه روز یکشنبه رسید.

قیمت پژو پارس سفارشی ای. ال. ایکس نیز در این 2 روز با کاهش همراه شد و قیمت این خودرو با 16 میلیون تومان افت از 691 میلیون تومان به 675 میلیون تومان رسید.

خودروهای ساینا و ساینا S نیز با روند کاهشی روبرو بود و در این 2 روز به قیمت 430 و 437 میلیون تومان رسیدند که بین 9 تا 10 میلیون تومان افت را ثبت نموده است.

خودروهای کوییک نیز فقط روز گذشته 6 میلیون تومان افت داشت و هم اکنون قیمت این خودرو در بازار 427 میلیون تومان است.

قیمت خودروهای شاهین نیز از حدود 760 میلیون تومان روز پنجشنبه گذشته امروز به به 734 میلیون تومان رسید که در هفته جاری افت بیش از 26 میلیون تومانی داشته است.

بعلاوه خودروهای مونتاژی هم در این 2 روز با فروکش 15 تا 60 میلیون تومانی قیمت ها روبرو بودند. خودروها با مدل های هایما اس 7 پلاس، هایما اس 7 پلاس سفارشی، هایما 8 اس بین 10 تا 40 میلیون تومان مقرون به صرفه شد.

شرکت مدیران خودرو نیز در خودروهای فونیکس FX (اکسلنت) شاهد کاهش قیمت بود به گونه ای که این نوع خودرو از 2 میلیارد و 670 میلیون به 2 میلیارد و 600 میلیون تومان رسید و فونیکس FX (پریمیوم) از 2 میلیارد و 870 میلیون تومان به ثبت رسید.

روند کاهش قیمت خودروها همچنان ادامه دارد و بازار امروز نیز شاهد تداوم کاهش قیمت هاست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1402 بروزرسانی: 28 فروردین 1402 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2213

به "افت قیمت انواع خودرو ایرانی و مونتاژی در بازار ، دنا پلاس، پژو پارس ،ساینا و هایما چقدر مقرون به صرفه شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت قیمت انواع خودرو ایرانی و مونتاژی در بازار ، دنا پلاس، پژو پارس ،ساینا و هایما چقدر مقرون به صرفه شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید