ادعای سنگاپور درباره توقیف نفتکش چینی حامل LPG ایران

به گزارش پیکورو، دولت سنگاپور مدعی شد یک نفتکش چینی حامل LPG ایران را در ارتباط با تحریم های آمریکا توقیف نموده است.

ادعای سنگاپور درباره توقیف نفتکش چینی حامل LPG ایران

همراه ما باشید تا باتور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرنگاران به نقل از شیپ اند بانکر، دولت سنگاپور مدعی شده است یک نفتکش چینی حامل LPG ایران را به دلیل نقض تحریم های آمریکا توقیف نموده است.

مقامات سنگاپور مدعی هستند که این دومین نفتکش چینی است که به دلیل حمل محموله گازی ایران طی هفته گذشته توقیف می گردد.

به ادعای آنها روز چهارشنبه بنا به حکم دادگاه عالی سنگاپور نفتکش سی دراگون متعلق به شرکت کنلون چین توقیف شده و در روز دوشنبه نیز نفتکش این فینی تی توقیف شده بود.

در حالی که سنگاپور هنوز دلیل توقیف نفتکش ها را اعلام ننموده اما شرکت کنلون ماه گذشته میلادی به لغو تحریم های آمریکا و حمل و نقل LPG ایران متهم شده بود.

اخیرا خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده است علی رغم تحریم های آمریکا علیه ایران و حتی پس از سرانجام یافتن مهلت معافیت چین از تحریم های آمریکا در ابتدای ماه می، طی ماه های می و ژوئن 5 نفتکش حامل LPG ایران به سمت چین بارگیری شدند.

به گزارش رویترز بر اساس اطلاعات مالی که روز گذشته درباره عملکرد سنگاپور در نیم سال نخست امسال منتشر شد، این کشور بدترین رشد مالی را در 10 سال گذشته تجربه نموده است. فراوری ناخالص داخلی سنگاپور به کمترین میزان سال 2009 تاکنون رسیده و یکی از اصلی ترین دلایل این مسئله افت شاخص های مربوط به بخش فناوری در این کشور است.

پیش تر انتظار می رفت که در سال 2019 شاهد رشد مالی 1.5 تا 2.5 درصدی برای سنگاپور باشیم اما آمارهای منتشرشده در خصوص نیمه نخست امسال نشان می دهد که رشد مالی این کشور کمتر از میزان مورد انتظار خواهد بود.

آمریکا به تازگی به کشورهای کوچک فشار می آورد که سیاست یکجانبه فشار حداکثری آمریکا بر ایران را بر خلاف میل خودشان اجرا نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 328

به "ادعای سنگاپور درباره توقیف نفتکش چینی حامل LPG ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای سنگاپور درباره توقیف نفتکش چینی حامل LPG ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید