آپارتمان مناسب تا دومیلیاردتومان در کدام مناطق پایتخت یافت می گردد

به گزارش مجله پیکورو، خبرنگاران: دامنه قیمتی جست وجوی عمده متقاضیان مصرفی مسکن که قصد تبدیل به احسن محل سکونت خود را دارند و با فروش اولین خرید ملک مسکونی خود، قصد تبدیل آن به آپارتمان بزرگ تر یا نقل مکان به منطقه مطلوب تر شهر را دارند، بین یک تا 2 میلیارد تومان است.

آپارتمان مناسب تا دومیلیاردتومان در کدام مناطق پایتخت یافت می گردد

جهت دریافت خدمات طراحی و بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، اقتصاددان ها عموما از مسکن به عنوان یک کالای ناهمگن یاد می نمایند و این یعنی اگر متقاضی مسکن قصد ورود به این بازار با بودجه معین را دارد، با دامنه وسیعی از قیمت، متراژ و محله روبه رو است که می تواند متناسب با نقدینگی خود بین این طیف وسیع انتخاب ها، گزینه مطلوب را خریداری کند.به طور کلی بازار مسکن آپارتمان های ریزمتراژ با حضور خانه اولی ها رونق می گیرد اما آپارتمان های میان متراژ اول مقصد خانه دومی ها یا به اصطلاح متقاضیان تبدیل به احسن ملک است. دامنه قیمت آپارتمان های میان متراژ در عمده محله ها و مناطق شهر از یک میلیارد تومان شروع می گردد اما سقف آن بر اساس میانگین قیمت هر منطقه بسیار متغیر است. به عنوان مثال یک واحد آپارتمان مصرفی نوساز با مساحت 70 تا 80 مترمربعی واقع در منطقه یک تهران بر اساس امکانات و مطلوبیت ها اغلب بین 5/ 2 تا 5/ 3 میلیارد تومان قیمت گذاری می گردد. بنابراین سقف قیمتی آپارتمان های میان متراژ مصرفی در نقاط مختلف شهر متفاوت است.

اما واسطه های ملکی می گویند در حال حاضر عمده متقاضیان تبدیل به احسن که در بازار حضور دارند و اغلب با قصد انجام دو معامله همزمان یا پیاپی بدون فوت وقت به شکل فروش خانه اول و خرید خانه دوم به آنها مراجعه می نمایند، بودجه ای بین یک تا 2 میلیارد تومان دارند. آنالیز فایل های موجود نزد بنگاه های ملکی نشان می دهد در این دامنه قیمتی طیف متنوعی از آپارتمان ها قابل جست وجو است و این یعنی برای این گروه از متقاضیان تبدیل به احسن انتخاب های گوناگونی وجود دارد. بنابراین ممکن است افراد با تصور خرید خانه مطلوب تری وارد بازار شوند و در عین حال نتوانند آن خانه را با بودجه خود خریداری نمایند، اما این فرصت را دارند که خرید با متراژ کوچک تر یا چند منطقه پایین تر را پیگیری نمایند و مورد مناسب خود را بیابند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 742

به "آپارتمان مناسب تا دومیلیاردتومان در کدام مناطق پایتخت یافت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان مناسب تا دومیلیاردتومان در کدام مناطق پایتخت یافت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید