آشنایی با علائم ابتلا به سنگ های ادراری

به گزارش پیکورو، ابتلا به آنچه با عنوان سنگ ادرار شناخته می گردد در واقع ناشی از دلایلی مختلف است؛ از جمله نوع تغذیه و بخصوص میزان تصفیه آب از املاح گچی و آهکی و مانند آن.

آشنایی با علائم ابتلا به سنگ های ادراری

در این مقاله علائم ابتلا به سنگهای ادراری گردآوری شده تا در صورت احساس درد، مشخصات آن را بدانید. البته به خاطر بسپارید هیچ گاه دانسته هایی که با خواندن یک مقاله نصیب فرد می گردد به پای تشخیص یک پزشک متخصص و مطلع نمی رسد و در هر زمینه مربوط به سلامت، بهترین راه معاینه این افراد است.

نوعی از سنگهای ادرای در مثانه ظهور می نماید.

علایم سنگ مثانه:

  • درد در بالای آلت
  • بی رنگی ادرار
  • کم کم خارح شدن ادرار و تیر کشیدن در مجرای ادرار
  • دربعضی موارد بند آمدن ادرار

توجه کنید مصرف زیاد گوشت و ترشی باعث افزایش اسید اوریک خون می گردد همچنین مصرف زیاد قرص های کلسیم، شکستگی استخوان و مصرف زیاد لبنیات باعت ایجاد سنگ می گردد حال اگر رنگ سنگ زرد و کدر بود سنگ کلیه و اگر رنگ سفید داشت سنگ مثانه می باشد. تشخیص ساده برای فهمیدن نوع سنگ اگر درد در پشت کلیه تا رانها داشتید مانند درد زایمان می ماند سنگ کلیه و اگر سوزش در مجاری تناسلی و احساس دفع ادرار مکرر داشتید احتمال سنگ مثانه می باشد.

نوع دیگری از سنگها در کلیه ظهور پیدا می نمایند.

علائم سنگ کلیه:

بطور کلی سنگهای کلیه ابتدا در کلیه ساخته می شوند و بعد به قسمتهای پائین تر مثل مثانه می فرایند. علائم و نشانه های سنگ کلیه بر حسب محل آن با هم فرق دارد. گاهی سنگها کوچکند و تا زمانی که داخل کلیه هستند هیچ علامتی ایجاد نمی نمایند. گاهی این سنگها در هنگام خروج از کلیه در جهت ایجاد انسداد می نمایند و می توانند باعث درد پهلو، عفونتهای عود نماینده یا ادرار خونی دائم شوند.

وقتی سنگها از کلیه خارج شده و وارد حالب می شوند، دردهای تیزی ایجاد می نمایند که در پهلوست، ولی درد معمولا به اطراف پهلو و نواحی شکم تیر می کشد. ممکن است با تهوع و استفراغ توأم گردد. دردها به صورت متناوب است یعنی بعد از یک دوره شدید یک زمان آرامش وجود دارد. وقتی که سنگ به طرف پایین تر حرکت می نماید دردها به قسمتهای پایین تر مثل کشاله ران تیر می کشد. این افراد معمولا تب ندارند، مگر اینکه عفونت هم داشته باشند.

سختی ادرار، بیرون آمدن شن از مجرای ادرار، درد کمر و پایین کمر از علائم سنگ کلیه می باشد.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع:aftabir.com

منبع: هفت گنج
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1309

به "آشنایی با علائم ابتلا به سنگ های ادراری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با علائم ابتلا به سنگ های ادراری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید