کمک هزینه ای برای استفاده از نانوذرات در توسعه دارو

به گزارش مجله پیکورو، دانشگاه وارویک کمک هزینه 150000 یورویی برای بررسی امکان ایجاد تحول در دارو ها با استفاده از نانوذرات دریافت می کند.

کمک هزینه ای برای استفاده از نانوذرات در توسعه دارو

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دانشگاه وارویک کمک هزینه 150000 یورویی برای بررسی امکان ایجاد تحول در دارو ها با استفاده از نانوذرات دریافت می کند. این بودجه برای پروژه ای به منظور بهبود کارایی دارو ها با استفاده از نانوذرات صرف خواهد شد تا این فناوری را یک گام به سمت تجاری سازی نزدیک تر کند.

166 محققی که از طریق شورای تحقیقات اروپا (ERC) تامین مالی شده اند، پیروز به دریافت کمک هزینه اثبات مفهوم شده اند. ارزش هر حمایت مالی 150000 یورو بوده، که این حمایت مالی به آن ها کمک خواهد کرد که فاصله بین نتایج تحقیقات پیشگامانه خود و مراحل اولیه تجاری سازی آن را پر کنند. کمک های مالی بخشی از برنامه تحقیقاتی و نوآوری اتحادیه اروپا، Horizon است.

دریافت کنندگان کمک هزینه ERC از این بودجه اثبات مفهوم (PoC) به روش های مختلفی استفاده می کنند، به عنوان مثال برای تأیید قابلیت عملی مفاهیم علمی، کشف فرصت های تجاری یا تهیه درخواست های ثبت اختراع از این بودجه ها استفاده خواهد شد. این دور از بودجه پروژه ها، در طیف وسیعی از زمینه ها به کار گرفته خواهد شد، به عنوان مثال استفاده از قدرت نانوحباب ها برای دستیابی به تصفیه پایدارتر فاضلاب یکی از پروژه هایی است که از این بودجه بهره مند می شود. در پروژه دیگری، راهی برای کمک به پزشکان برای خواندن و تجزیه و تحلیل DNA در زمان واقعی مورد بررسی قرار می گیرد.

در دانشگاه وارویک، سباستین پریر از گروه شیمی و دانشکده پزشکی وارویک 150000 یورو برای پروژه DELIBRUSH دریافت کرده است. این پروژه به پتانسیل استفاده از خانواده جدیدی از نانوذرات در بهبود کارایی دارو های دارویی خواهد پرداخت.

نانوساختار ها در سال های اخیر به عنوان بازیگران کلیدی در پزشکی مدرن ظاهر شده اند، به دلیل مزایای متعددی که به عنوان بردار های دارورسانی نسبت به سیستم های تحویل مرسوم به کار می فرایند، با کاربرد هایی از عوامل کنتراست در تصویربرداری پزشکی گرفته تا حامل های انتقال ژن تا سلول های فردی قابل استفاده هستند. به طور خاص، محققان این پروژه در پی استفاده از نانوذرات، چگونگی موثرتر کردن دارو ها با این نانوذرات و مطالعه برای داشتن درک عمیق از تعامل نانوذرات با سلول ها و سمیت یا غلظت بهینه آن ها هستند. این پروژه استفاده از خانواده جدیدی از نانوذرات را بررسی خواهد کرد که تحویل کارآمد دارو ها را برای بهبود کارایی و کاهش عوارض جانبی آن ها امکان پذیر می کند.

پریر گفت: این صندوق اثبات مفهوم پشتیبانی برای ایجاد پل بین تحقیقات بنیادی ما و کاربرد های مواد ما برای تحویل دارو فراهم می کند. این نتایج ما را قادر می سازد هم داده ها و هم تحقیقات بازار را برای کشف کاربرد های آینده نانومواد به دست آوریم.

ماریا لپتین، رئیس شورای تحقیقات اروپا، گفت: شگفت انگیز است که می بینیم تحقیقات مرزی ظرفیت تولید محصولاتی را دارد که می توانند به سرعت عملی شوند. فراموش نکنیم که هیچ تحقیق کاربردی بدون تحقیقات پایه ای وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2025

به "کمک هزینه ای برای استفاده از نانوذرات در توسعه دارو" امتیاز دهید

1 کاربر به "کمک هزینه ای برای استفاده از نانوذرات در توسعه دارو" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک هزینه ای برای استفاده از نانوذرات در توسعه دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید