پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 14 تیر 1401

به گزارش مجله پیکورو، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و یک درجه به مرور و در طول روز به سی و سه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 14 تیر 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی همراه با آلودگی هوا خواهد بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 32 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (14 تیرماه) آفتابی با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (15 تیرماه ماه) نیز آفتابی با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (16 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 25 درجه و با حداکثر دمای 36 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی سه روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد و در ساعات بعد از ظهر و شب گاهی وزش باد شدید به ویژه در نواحی جنوب غربی و ارتفاعات شرقی و در منطقه ها مستعد با خیزش موقت گردوخاک پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط آلودگی هوای تهران؛ تداوم آلودگی هوا در مرکز

شاخص آلودگی هوای تهران در 24 ساعت اخیر در ایستگاه پایش پارک رازی تهران (در مرکز شهر) روی عدد 167 واقع شده است که در شرایط ناسالم برای همه افراد است.

تهران از ابتدای سال 1401، دو روز هوای پاک، 63 روز هوای قابل قبول، 25 روز ناسالم برای گروه های حساس، 4 روز ناسالم و 2 روز بسیار خطرناک داشته است.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای مرکز شب گذشته با شاخص 319 در شرایط خطرناک قرار داشت که موجب تعطیلی تمام ادارت، مدارس و دانشگاه های استان تهران به جز دو شهر فیروزکوه و دماوند طی امروز (13 تیرماه) شده است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده؛ کاهش کیفیت هوا در دامنه های جنوبی البرز و شرق کشور

طی امروز در دامنه های جنوبی البرز، منطقه های از مرکز، شرق کشور، وزش باد شدید رخ می دهد که سبب خیزش گرد و خاک می گردد.

دوشنبه در منطقه های از اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک رخ می دهد.

طی این روز در دامنه های جنوبی البرز، منطقه های از مرکز، شرق و شمال شرق کشور، وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی ساعات سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می گردد.

سه شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر رشد ابر های هنر های و رگبار و رعد و برق انتظار می رود و در منطقه های از شرق، شمال شرق و مرکز کشور وزش باد ادامه خواهد داشت.

طی روز های دوشنبه و سه شنبه در استان های مرزی ایلام، خوزستان، بوشهر و جنوب فارس وزش باد همراه با گرد و خاک پدیده حاکم است.

چهارشنبه و پنجشنبه در اغلب منطقه ها کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما استقرار می یابد و فقط در جنوب سیستان و بلوچستان و بعضی نقاط هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2081

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 14 تیر 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 14 تیر 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید