پرسپولیس پول بودیمیر را چگونه پرداخت کرد؟ خبرنگاران

به گزارش مجله پیکورو، پرداخت رقم سنگین سرخپوشان به ماریو بودیمیر شائبه هایی را در بین اهالی فوتبال ایجاد کرد، اما حالا جعفر سمیعی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرده است.

پرسپولیس پول بودیمیر را چگونه پرداخت کرد؟ خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس دو هفته قبل خاتمه توانست تمام بدهی خود به ماریو بودیمیر مهاجم کروات و سابق این تیم را بپردازد و به استقبال فصل جابجایی برود. پرسپولیس 475 هزار یورو به این بازیکن بدهکار بود و با سود این رقم در نهایت 508 هزار یورو به بودیمیر داد تا یکی از سنگین ترین پرونده های خود را مختومه کند.

این در حالی است که بازیکنان این تیم از ابتدای فصل تا همین حالا تنها 30% دریافتی داشته اند که این موضوع مسائل مالی قرمزها را نمایان می کند اما این باشگاه چگونه توانست 508 هزار یورو به بودیمیر بدهد؟ جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس می گوید که عضو هیئت مدیره قرمزها در این راه کمک شایانی به باشگاه کرده و همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش گفته بود که باشگاه پرسپولیس چاره ای به جز قرض نداشت.

او درباره شرایط یک ماه اخیر باشگاه توضیح داد: تعدادی از بازیکنان را از دست دادیم و به همین خاطر کادر فنی فهرستی به باشگاه داد تا نفرات جدیدی را جذب کنیم. مدیریت باشگاه تمام سعی و تلاشش را کرد تا خواسته های کادر فنی را تامین کند. در فضایی آرام، نقل و انتقالت را پیش بردیم و توانستیم مهدی ترابی، شهریار مغانلو و فرشاد فرجی را جذب کنیم. در این راه موانع زیادی مانند طلب سنگین یورویی بودیمیر که از گذشته به ما ارث رسیده بود را داشتیم. 508 هزار یورو پول قرارداد به علاوه بر جریمه دیر کرد را باید به این بازیکن پرداخت می کردیم. ما با کمک مجید صدری توانستیم این پول را به باشگاه بیاوریم و این بدهی را پرداخت کنیم.

وی درباره پرونده بودیمیر مطرح نمود: مدیریت باشگاه به خاطر تحریم برای پرداخت پول بودیمیر خیلی اذیت شد اما در نهایت فیفا پنجره جابجاییی را باز کرد. پس از حل مشکل بودیمیر سازمان لیگ به ما اعلام کرد که به خاطر بدهی داخلی نمی توانیم بازیکن جذب کنیم. نمی دانم چرا باید در زمان مدیریت ما این همه مشکل به ارث برسد. به همین دلیل اقداماتی صورت گرفت تا با طلبکاران تسویه کنیم و با برخی نیز توافق کردیم.

سمیعی در پاسخ به این سوال که کارگزار باشگاه چه مقدار در این راه به باشگاه کمک کرد، تشریح کرد: قسمت زیادی از پول کارگزار صرف طلب بازیکنان و بدهی های گذشته باشگاه شده بود که قسمت اعظم آن مربوط به طلب برانکو بود. به خاطر نوع قرارداد با کارگزار نمی توانستیم منابع درآمد جدیدی داشته باشیم. به همین خاطر مبالغی را قرض کردیم تا مسائل را حل کنیم. گر این کار را انجام نمی دادیم با مسائلی روبرو می شدیم. پرسپولیس باشگاه بزرگی است و هزینه هایی دارد که این درآمدها کفاف آن را نمی دهد. ما برنامه ویژه ای داریم تا درآمد بیشتری را برای باشگاه بیاوریم.

به نظر می رسد که پرسپولیس بخشی از درآمد آسیایی خود را به این شکل استفاده کرده و حالا در زمان وصول کردن پاداش آسیایی آن را به طرفین پرداخت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1516

به "پرسپولیس پول بودیمیر را چگونه پرداخت کرد؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس پول بودیمیر را چگونه پرداخت کرد؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید