مذاکره با چند شرکت چینی برای نوسازی ناوگان متروی تهران

به گزارش مجله پیکورو، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه کشور چین در پی عقد قرارداد برای نوسازی ناوگان مترو تهران است گفت: . ما چند جلسه با برخی شرکتهای بسیار توانمند چین داشتیم. بحث ما این است که علاوه بر تامین قطعه، در بحث فایننس و انتقال تکنولوژی نیز به ما کمک کنند.

مذاکره با چند شرکت چینی برای نوسازی ناوگان متروی تهران

به گزارش خبرنگاران، مهدی شایسته اصل در این باره اظهار کرد: یکی از کشورهایی که علاقه مند است با ما وارد مذاکره شود، چین است. ما چند جلسه با برخی شرکتهای بسیار توانمندشان داشتیم. بحث ما این است که علاوه بر تامین قطعه، در بحث فایننس و انتقال تکنولوژی نیز به ما کمک کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا قطعات و تجهیزاتی که بنا دارید خریداری و وارد کنید محصولاتی هستند که امکان تولیدش در داخل وجود ندارد؟ گفت: برخی از این محصولات های تک هستند و شرکت های دانش بنیان و حتی خود وزارت دفاع هم اعلام آمادگی کرده اند که برای تولید برخی از اینها وارد مذاکره شوند. به حدود 100 هزار قطعه در تجهیزات و حمل و نقل ریلی نیاز داریم که تامین بخشی از آنها را به جد دنبال کرده ایم.

شایسته با بیان اینکه بنده مشغول برنامه ریزی روی سه اقدام اولویت دار هستم، گفت: نخست تامین قطعات و تجهیز ات استراتژیک است که جزو اقدام های عاجل بوده و باید تا سرانجام سال به آن دسترسی یابیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اضافه نمود: دومین اولویت، مانع زدایی برای تولید بومی است. متاسفانه رویکردهایی وجود داشته که چندان به این مباحث توجه نمی شده است. باید بتوانیم در صنایع های تک و مدیوم تک در حوزه حمل و نقل ریلی و تجهیزات ثابت مانند پله برقی ها ورود کنیم. سومین اولویت نیز بهبود کیفیت خدمات در ناوگان است که به ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در مترو مرکز و حومه مربوط می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1902

به "مذاکره با چند شرکت چینی برای نوسازی ناوگان متروی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با چند شرکت چینی برای نوسازی ناوگان متروی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید