فریمان دیشب سردترین شهر کشور بود؛ رکورد سرمای سال 86 شکسته شد

به گزارش مجله پیکورو، رئیس اداره هواشناسی فریمان گفت: فریمان با دمای 28.6 درجه زیر صفر دیشب سردترین شهر در کشور بود.

فریمان دیشب سردترین شهر کشور بود؛ رکورد سرمای سال 86 شکسته شد

به گزارش ایسنا، سید علی مروت از شکسته شدن رکورد کمترین دمای ثبت شده در فریمان اطلاع داد و اضافه کرد: بامداد امروز پنجشنبه کمترین دمای سال زراعی جاری با 28.6 درجه زیر صفر به وقوع پیوست.

وی با اشاره به اینکه این کمترین دمایی بود که در طول دوره آماری فریمان ثبت شده است، اعلام کرد: پیش از این کمترین دمای ثبت شده متعلق به 24 دی ماه سال 86 با دمای 23.6 درجه زیر صفر بوده است.

رئیس اداره هواشناسی فریمان مطرح نمود: سامانه بارشی قبلی، از دوشنبه شب تا بامداد روز گذشته در فریمان موجب تجمع 18 سانتیمتر برف شده که آب حاصل از آن 11.1 میلیمتر است.

وی اعلام کرد: با این مقدار بارش مجموع بارش سال زراعی جاری به عدد 33.2 میلیمتر رسیده که در مقایسه با مجموع بارش سال زراعی گذشته که 53 میلیمتر و دوره آماری بلند مدت که 59.8 میلیمتر بوده افت فراوانی را مشاهده می کنیم.

مروت در ادامه گفت: اگرچه سامانه بارشی از منطقه خارج شده، اما تا روز یکشنبه هفته آینده به لحاظ برودت هوا دمای روزانه هم زیر صفر خواهد بود.

وی اظهار کرد: از روز یکشنبه به بعد انتظار داریم دمای روز افزایش پیدا کند و به بالای صفر درجه برسد، اما دمای شبانه همچنان زیر صفر می ماند.

وی با بیان اینکه این چنین سرمایی را در روز های آینده و حتی تا آخر سال دیگر تجربه نخواهیم کرد، از شهروندان خواست در مصرف انرژی صرفه جویی های لازم را داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2174

به "فریمان دیشب سردترین شهر کشور بود؛ رکورد سرمای سال 86 شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریمان دیشب سردترین شهر کشور بود؛ رکورد سرمای سال 86 شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید