سفر به بلژیک برای امضای قرارداد؟، تاج فدراسیون بر سر ویلموتس!

به گزارش مجله پیکورو، مهدی تاج قرار است برای عقد قرارداد با مارک ویلموتس به بلژیک برود، اتفاقی که در شان تیم اول آسیا نیست. به نظر می رسد مسوولان ورزش ایران باید در راستای حفظ شان و جایگاه فوتبال ایران و منافع ملی در این استراتژی تجدیدنظر کنند.

سفر به بلژیک برای امضای قرارداد؟، تاج فدراسیون بر سر ویلموتس!

به گزارش خبرنگاران، مارک ویلموتس بلژیکی هفته گذشته به ایران آمد و از امکانات فوتبال ایران بازدید کرد. بازدیدی که موجب شد او پس از آن به کشورش برشود تا بعداً قرارداد همکاری منعقد شود اما اکنون فدراسیون فوتبال اعلام کرده که قرار است مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون به بلژیک برود و امضای این مربی بلژیکی را برای قرارداد تیم ملی ایران بگیرد. اتفاقی عجیب که یقیناً شأن فوتبال ایران را زیر سوال خواهد برد.

تجربه تلخ عدم رعایت تشریفات همکاری با مربیان خارجی همواره بر گرده فوتبال ایران سوار بوده است و در پی آن نیز دودش تنها و تنها به چشم فوتبال ایران رفته است. اینکه رئیس فدراسیون به عنوان بالاترین مقام اجرایی فوتبال کشور برای امضای قرارداد سرمربی تیم ملی به کشور دیگری برود، اگر در سطح فوتبال ملی در دنیا موردی بی نظیر نباشد قطعاً کم نظیر در شروع همکاری با یک مربی خارجی است.

آیا ارزش تیم ملی فوتبال ایران از ارزش سرمربی اخراج شده تیم ملی ساحل عاج و شالکه پایین تر است؟ چرا باید رئیس فدراسیون از ایران برای امضای قرارداد مربی خارجی به کشور دیگری برود؟ مگر نه اینکه گفته شده، ویلموتس قرار است چند روز پس از امضای قرارداد بار دیگر وارد ایران شود، پس چرا حرمت امامزاده را نگه نمی داریم و پس از اینکه ویلموت وارد ایران شد با او قرارداد منعقد نمی کنیم؟

بهتر است همان گونه که در ورود ویلموتس به تهران، به گفته تاج پروتکل تشریفات و مذاکره به خوبی رعایت شد تا او نیز مانند کی روش دور برندارد یا به قول معروف هوایی نشود، فدراسیون فوتبال در دومین قدم نیز تشریفات اداری و مدیریتی فوتبال را رعایت کند و رئیس فدراسیون را برای اخذ امضای سرمربی آینده به بلژیک نفرست تا هم احترام میز مدیریتی فدراسیون حفظ شود و هم شأن و جایگاه فوتبال ایران و منافع ملی.

حدود 8 سال پیش که سرمربی پرتغالی قصد پذیرفتن هدایت تیم ملی را داشت بعد از یک رفت و آمد به روسیه، وارد ایران شد و پای میز مذاکره نشست و در تهران قراردادش را امضا کرد. مربی ای که بعد از آن چالش های زیادی با فدراسیون داشت و از سال چهارم به بعد هیچ وقت آبش با مدیران فوتبال و شخص مهدی تاج در یک جوی نرفت. در آن زمان رئیس وقت فدراسیون فوتبال سرمربی سابق رئال مادرید را به ایران آورد اما حالا تاج برای عقد قرارداد با مربی ای که دو سال است رنگ نیمکت را ندیده، قرار است با افرادی از فدراسیون به بلژیک برود تا قرارداد امضا کند. آیا فدراسیون فوتبال می خواهد خشت اول بنای جدید تیم ملی را کج بگذارد و انتظار داشته باشد ساختمانش تا ثریا پایدار بماند؟

اگر توئیت جذاب اما باورنکردنی مازیار ناظمی درست از آب در می آمد و یکی از مربیانی چون مورینیو، گواردیولا و زیدان قرار بود سرمربی تیم ملی شوند، باز هم این کار رئیس فدراسیون در شأن فوتبال ایران نبود چه برسد به مربی ای که سابقه دو اخراج در کارنامه خود دارد و هنوز معلوم نیست که تفکرات تاکتیکی اش در ایران جواب خواهد داد یا نه.

تاج که در یکی از مصاحبه های خود به تجربه قرارداد با کی روش افتخار کرده و تاکید کرده بود که قراردادی با ویلموتس می بندد که او در خدمت تیم ملی باشد، به نظر می رسد حالا از همین شروع همکاری جدید باز هم موضوع وارونه دیده شده و قرار است فدراسیون فوتبال در خدمت این مربی بلژیکی باشد.

امید است که مهدی تاج و مسؤولان ورزش ایران در این استراتژی منکوب شده تجدیدنظر کنند و شرایطی را فراهم کنند که ویلموتس بار دیگر در ایران حاضر شده و اگر به همکاری با تیم ملی افتخار می کند، قراردادش را در ساختمان فدراسیون فوتبال امضا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 212

به "سفر به بلژیک برای امضای قرارداد؟، تاج فدراسیون بر سر ویلموتس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به بلژیک برای امضای قرارداد؟، تاج فدراسیون بر سر ویلموتس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید