سفری مجذوب کننده به شهرهای دیدنی کشور مجارستان (تور ارزان مجارستان)

به گزارش مجله پیکورو، مجارستان کشوری است در بخش مرکزی قاره اروپا که مرکز آن شهری است به نام بوداپِست؛ گرچه اغلب جهانگرد ها و گردشگران در برنامه های تفریحی و مسافرتی خود از مجارستان تنها به تماشا شهر بوداپست می روند و سپس به سمت دیگر کشورهای اروپایی خصوصا اروپای شمالی تغییر مسیر می دهند، اما باید گفت شهرهای تماشای کشور مجارستانتنها در مرکز خود خلاصه نمی گردد و دارای شهرها و دهکده های تماشای دیگری نیز می باشد که شاید بد نباشد برای یکبار هم که شده، کمی بیشتر در این کشور اقامت داشته باشید و با استفاده از خطوط گسترده ریلی که تقریبا در سراسر سرزمین مجارها کشیده شده و تمامی نقاط مجذوب کننده آن را به یکدیگر متصل کرده است؛ برای تماشای زیباترین شهرهای مجارستان اقدام کنید! پس با توجه به دسترسی آسان به تمامی نقاط تماشای و مجذوب کننده جهانگردی و گردشگری در کشور مجارستان، در ادامه این مطلب با در مجله گردشگری خبرنگاران همراه شوید تا قدری بیشتر در مورد دهکده های محبوب و شهرهای زیبای مجارستان اطلاعات بدست آورید..

سفری مجذوب کننده به شهرهای دیدنی کشور مجارستان (تور ارزان مجارستان)

با ما سفر کنید و با تور ارزان مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

بوداپِست (Budapest)

بوداپست مرکز کشور مجارستان است و با داشتن جمعیتی 2 میلیون نفری، شلوغ ترین و از زیباترین شهرهای مجارستان نیز قلمداد می گردد. این شهر نه تنها برای مجارها از محبوبیت زیادی برخوردار است بلکه در کل جهان هواداران زیادی را می توان پیدا کرد که برای سپری کردن لحظاتی خوش و قدری خوشگذرانی خود تنها از این شهر اسمی به میان می آورند! در شهر بوداپست همه چیز برای لذت بردن از زندگی وجود دارد! جشن ها و فستیوال ها سالانه، کلوپ ها و بارهای شبانه، رستوران های مجلل اما ارزان با کلی منوهای خوشمزه و از همه مهم تر تعداد زیادی جاذبه مجذوب کننده جهانگردی و گردشگری با معماری های خاص و منحصر به فرد که تنها بخش کوچکی از سرگرمی های موجود در مرکز مجارستان بحساب آورده می شوند.

اگر روزی به شهر بوداپست، زیباترین شهرهای مجارستان سفر کردید بعد از گشت و گذار کلی خود در خیابان های این شهر و بازدید از جاذبه های تماشای و مجذوب کننده آن، حتما به سمت قلعه شهر که در بخش شمالی و مرتفع بوداپست واقع شده است، بروید تا از یک مکان ارتفاع دار بتوانید به منظره کامل و زیبایی از نمای کلی مرکز مجارستان، دست پیدا نمایید. یادتان باشد بوداپست همواره آماده استقبال و میزبانی از شما در تمامی فصول سال می باشد و این بستگی به شما دارد که مایل به تماشای کدامیک از جشن ها و فستیوال های این شهر باشید؟! تمایل به حضور در فستیوال پاییزی آب انگور قرمز آن را دارید یا بیشتر دلتان می خواهد زیبایی های این شهر را در حوالی جشن بزرگ کریسمس از نزدیک به نظاره بنشینید! بعلاوه از تماشا این مکان های گردشگری نیز غافل نشوید که جزئی از برترین و پربازدیدترین جاذبه های جهانگردی شهر بوداپست محسوب می شوند که عبارتند از: کلیسای سنت ماتیس (Saint Matthias Church) میدان هیرو (Heros Square)، موزه هاوس آو تِرور (House of Terror) و البته مرکز آب درمانی اسپای.

سِگد (Szeged)

سگد از شهرهای تماشای کشور مجارستان یک شهر کوچک دانشگاهی در بخش جنوب شرقی کشور مجارستان است که هیچ دست کمی از مرکز مدرن و امروزی مجارها نداشته و ندارد! شاید تنها تفاوت موجود بین شهرهای زیبای مجارستان سگد و بوداپِست، محیط سنتی تر شهر سگد باشد که البته بسته به همین سنتی بودن نیز تا به امروز توانسته حسابی با رضایت جهانگرد ها و گردشگران داخلی و خارجی مجارستان که به آن سفر نموده اند؛ روبرو گردد؛ سهم عمده ای از جمعیت شهر سگد را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که علت آن نیز داشتن حال و هوای آموزشی و دانشگاهی شهر سگد می باشد. در سگد نیز شما می توانید به میزان جاذبه های مجذوب کننده بوداپست و بعلاوه جشنواره ها و فستیوال های خیابانی مرکز مجارستان، شاهد وجود کلی بناهای تاریخی و اماکن تماشای و در کل اتفاقات مثبت و دلپذیر باشید.

برای رفتن به این شهرک دانشگاهی که با تمام وسعت کم خود، سومین شهر بزرگ و از شهرهای تماشای کشور مجارستان قلمداد می گردد، می توانید از خطوط راه آهن سراسری احداث شده در این کشور استفاده نموده و در صورت حضور در شهر بوداپست و ترجیح دادن به رفتن از آن و رسیدن به شهرک سگد، با طی مسیری چند ساعته به وسیله قطار سریع السیر بوداپست - سگد، به این شهر تماشای سفر کنید. توجه داشته باشید از جمله جاذبه های مجذوب کننده جهانگردی و گردشگری موجود در شهر سگد، موزه پیک سالامی اَند سِگد پاپریکا (Pick Salami and Szeged Paprika Museum) می باشد که به خوبی بیانگر بخش کوچکی از پیشینه تاریخی کشور مجارستان می باشد و بعلاوه فستیوال تابستانی اوپِن ایر (Open Air) که در فضایی باز (خیابان اصلی شهر) برگزار می گردد را می توان نام برد که امکان تماشای تئاتر با بهای خرید بلیط بسیار اندک را برای شما فراهم می نماید.

سنتندره (Szentendre)

اگر بوداپِست مرکز سیاسی مجارها و یکی از زیباترین شهرهای مجارستان باشد و سِگد نیز رکن اصلی مراکز آموزشی این کشور را بر عهده گرفته باشد، باید بپذیریم که سنتندره از زیباترین شهرهای مجارستان نیز مرکز هنر و استعدادهای هنری مجارستان از دیرباز تا به امروز بوده و هست! این شهر فاصله کمی با مرکز مجارستان دارد و می توان با استفاده از یک قطار معمولی نیز ظرف مدت زمان کوتاهی به آن رسید. این شهر کوچک هنری به علت وجود رودخانه دانوب در حوالی خود، دارای شرایط آب و هوایی مطلوبی است و می توان در چنین شرایط ایده آل محیطی، به تماشای تعداد زیادی از نمایشگاه ها و گالری های هنری آن که مملو است از جواهرات مختلف، جعبه های چوبی خراطی شده و نقاشی هایی با سبک های متفاوت رفت و از آنان بازدید بعمل آورد. البته در شهر سنتندره بازارچه های کوچک و نُقلی هم وجود دارد که معمولا در روزهای نزدیک به فرا رسیدن جشن سالانه کریسمس از تماشای ترین مکان های موجود در این شهر بحساب آورده می شوند.

ضمناً از میل کردن یکی از برترین غذاهای مجارستان نیز که بصورت تخصصی در شهر سنتندره تهیه و پخته می گردد نیز به هیچ عنوان غافل نشوید؛ این غذای خوشمزه و محبوب در بین اهالی کشور مجارستان، لانگوش (langós) نام دارد و از سرخ کردن خمیر در ماهیتابه با قدری روغن و سپس افزودن اندازهی پنیر و خامه ترش آماده می گردد که قطعا با توجه به دیزاین بسیار زیبا سرآشپزهای شهر سنتندره، می تواند اوقات خوشی را برای خوردن یک وعده غذایی خاطره انگیز برای شما گردشگران عزیز ایجاد نماید و سبب پشیمانی شما از سفر به چنین شهر کوچکی و یکی از شهرهای زیبای مجارستان نگردد!

دریاچه بالاتون (Lake Balaton)

بالاتون نام یک دریاچه مشهور در کشور مجارستان است که البته عمده معروفیت خود را به علت فراگرفتن اقلیم خشک و نیمه بیابانی در حوالی مجارستان بدست آورده است! این دریاچه همه ساله میزبان برگزاری جشنواره ها و فستیوال های مختلف موسیقی داخلی و خارجی است و به همین علت در بین تمامی علاقه مندان موسیقی از جایگاه برجسته و حائز اهمیتی برخوردار می باشد. ساحل های بوجود آمده در کنار دریاچه بالاتون امکان هر نوع سرگرمی ساحلی و بعلاوه مسیرهای مناسب قدم زدن و پیاده روی را برای شما فراهم می نماید و در صورت تمایل نیز حتی به شما اجازه چادر زدن در کنار دریاچه نیز داده خواهد شد تا با زدن یک کمپ دلچسب، تا آخر عمرتان از کشور مجارستان به نیکی یاد کنید! توجه داشته باشید دریاچه بالاتون نیز همانند شهرهای بوداپِست، سِگد و سنتندره آمادگی پذیرایی از شما در هر برهه ای از زمان را داشته و دارد و این به انتخاب شما بستگی دارد که در چه فصلی تمایل به تماشا زیبایی های این دریاچه دارید! البته توصیه می کنیم تنها از دریاچه بالاتون استفاده نکنید و از دیگر شهرهای زیبای مجارستان و دهکده های پیرامونی آن نیز که همگی از تماشایی ترین نقاط موجود در مجارستان محسوب می شوند، بهره گیری نمایید.

اِگِر (Eger)

در کنار تمامی شهرهای تماشای کشور مجارستان، نباید از شهر یا بهتر است بگوییم دهکده ای به نام اِگِر نیز غافل شویم که بیشتر به علت فراوری آب انگورهای قرمز خود، در سطح این کشور و حتی کل قاره اروپا مشهور می باشد! دهکده اِگر از شهرهای زیبای مجارستان به حدی کوچک است که با صرف اندازه کمی از زمان و استفاده از پاهای خود می توانید تمام نقاط دور و نزدیک آن را مشاهده نمایید و از وجود قصرهای قدیمی و سلطنتی یا قلعه های باستانی به جای مانده در سطح این دهکده زیبا، حسابی به وجد بیایید؛

البته یادتان نرود که این دهکده چشم نواز به چه علتی در اروپا محبوب و معروف است و حتما با هماهنگی یک تور گردشگری محلی، از غارها و مکان های زیرزمینی این دهکده که اغلب پر هستند از انگور قرمز، بازدید بعمل بیاورید.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2170

به "سفری مجذوب کننده به شهرهای دیدنی کشور مجارستان (تور ارزان مجارستان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفری مجذوب کننده به شهرهای دیدنی کشور مجارستان (تور ارزان مجارستان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید