روزهای روشن در انتظار کشتی فرنگی، بنا به فکر چهار سال بعد افتاد

به گزارش پیکورو، به گزارش خبرنگاران، برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در 10 وزن که روز 15 آبان ماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، تکلیف خیلی از اما و اگرها و ابهامات را تعیین کرد. ابهاماتی که از عدم اعتقاد محمد بنا و همکارانش به فرایند انتخابی تیم ملی شکل گرفت، اما در نهایت با برگزاری مسابقات انتخابی و رونمایی از چهره برترین نفرات اوزان دهگانه از بین رفت.

روزهای روشن در انتظار کشتی فرنگی، بنا به فکر چهار سال بعد افتاد

آقای خاص کشتی با برگزاری رقابت های انتخابی در تمامی اوزان، این بار نشان داد در کنار اعتقاد همیشگی اش به فرایند انتصاب به جای انتخاب، همچنان به قانون و عدالت محوری پیکارهای انتخابی معتقد است و در نهایت به هدف اصلی یعنی موفقیت در میادین پیش رو می اندیشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از برگزاری رقابت های انتخابی و تعیین شدن نتایج مبارزات هر کدام از مدعیان دوبنده تیم ملی صراحتاً گفت: با اینکه بچه ها حدود هشت ماه از میادین و مسابقات دور بودند، اما مسابقات خوبی را در تمامی اوزان، آن هم در یک روز شاهد بودیم. هر چند کشتی گیران به دلیل محدودیت های کرونایی از شرایط جسمانی مناسبی برخوردار نبودند، ولی همگی با تکیه بر نیروی جوانی و باانگیزه ای بالا، کشتی های دلچسب و راضی کننده ای را به نمایش گذاشتند.

البته محمد بنا همچنین اعتقاد دارد کشتی فرنگی در دو سال اخیر در حال پوست اندازی بوده و مدعیان جوان و آینده داری در کشتی فرنگی پای به میدان گذاشته اند که این فرایند، نویدبخش روزهای خوب و طلایی این رشته در میادین آینده است.

یکی از مهمترین مواردی که محمد بنا بعد از رقابت های انتخابی با توجه به عملکرد فرنگی کاران مدعی به آن اشاره کرد، امیدواری به المپیک 2024 پاریس بود. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در این رابطه نیز گفت: اگر بازی های المپیک 2021 توکیو برگزار شود، همچنان به کسب مدال امیدواریم، اما سرمایه گذاری اصلی ما برای المپیک 2024 پاریس است.

به هر حال در سرانجام رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی 2020 صربستان پویا دادمرز (55 کیلوگرم)، علیرضا نجاتی (60 کیلوگرم)، میثم دلخانی (63 کیلوگرم)، حسین اسدی (67 کیلوگرم)، امین کاویانی نژاد (72 کیلوگرم)، محمدعلی گرایی (77 کیلوگرم)، محمد ناقوسی (82 کیلوگرم)، حسین نوری (87 کیلوگرم)، محمدهادی ساروی (97 کیلوگرم) و امیر قاسمی منجزی (130 کیلوگرم) به عنوان نفرات برتر تعیین شدند و دوبنده تیم ملی را از آن خود کردند. مدعیانی که حالا با شکست حریفان خود توانستند در ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابتهای جهانی قرار گیرند و از این پس با روحیه و انگیزه بالاتری به تمرین بپردازند.

ضمن اینکه متولیان فدراسیون کشتی نیز طی روزهای اخیر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اظهارات خود گفتند، نفرات برتر رقابت های انتخابی، قطعاً مسافر پیکارهای جهانی هستند و تغییری در ترکیب تیم ملی ایجاد نخواهد شد. این بدان معناست که خیال برترین نفرات رقابت های انتخابی از تثبیت جایگاه شأن در ترکیب تیم ملی آسوده باشد و باید فقط به تمرینات آماده سازی و در نهایت کسب مدال در مسابقات جهانی تمرکز کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1286

به "روزهای روشن در انتظار کشتی فرنگی، بنا به فکر چهار سال بعد افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای روشن در انتظار کشتی فرنگی، بنا به فکر چهار سال بعد افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید