خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک و فشار بر ستون فقرات

به گزارش پیکورو، پزشکان بدون مرز/ خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده عوارض بسیار زیادی برای گردن و ستون فقرات دارد، البته راه هایی برای جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن در هنگام کار با موبایل وجود دارد.

خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک و فشار بر ستون فقرات

این گونه به نظر می رسد که همه ما روز به روز به موبایل های خود وابسته تر می شویم و هیچ گاه از فشاری که به بدن و همچنین ستون فقرات وارد می گردد خبر نداریم. در واقع هر بار که از موبایل استفاده می کنیم، به دلیل خم شدن گردن فشار زیادی به ستون فقرات می آید. این فشار ممکن است بین 15 تا 30 کیلوگرم در ناحیه ستون فقرات وارد گردد. این نیرو تقریباً به 12 کیلوگرم در زاویه 15 درجه، 18 کیلوگرم در زاویه 30 درجه، 22 کیلوگرم در زاویه 45 درجه و 27 کیلوگرم در زوایه بیش از 60 درجه افزایش پیدا می نماید. خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده مانند این است که چهار توپ عظیم بولینگ یا کودکی هشت ساله از گردنتان آویزان شده باشد.

علائم و نتایج کار کردن با موبایل و فشار روی ستون فقرات

آیا مدت زمان طولانی در طول روز گردن خود را خم می کنید؟ پس مطمئن باشید فشار زیادی به ستون فقرات وارد می کنید و بافت آن را کش می دهید که در نهایت می تواند باعث آسیب دیدگی عصب، دیسک کمر و جراحی های مورد احتیاج برای ستون فقرات گردد و همچنین ممکن است بینایی را دچار مشکل کند زیرا برخی از علائم این مشکل شامل سفتی شانه ها، سوزش گردن و سفتی گردن و سردرد مزمن است.

دکتر کنث هنس راج که سرپرست جراحی های ستون فقرات در نیویورک است، در خصوص این مشکل و اثرات آن مطالبی را به چاپ رسانده است. تحقیقات صورت گرفته توسط این پزشک نشان می دهد که طرز صحیح قرار دریافت بدن برای جلوگیری از آسیب دیدگی های ستون فقرات بسیار موثر است و همچنین اشاره نموده است که هنگام دریافت موبایل در دست خود بهتر است که گوش های شما موازی و هم جهت با شانه ها باشند، در حالی که شانه ها منقبض هستند این پوزیشن فشار روی ستون فقرات را کاهش می دهد و همچنین به این نکته اشاره نمود به جای این که گردن خود را خم کنید، برای نگاه کردن به قسمت های مختلف گوشی چشمان خود را تکان دهید.

جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن

هنگام کار با موبایل مطمئن باشید که گردن شما به سمت موبایل خم نشده است.

به جای آن چشمان خود را بالا و پایین کنید و سعی کنید گردنتان در یک موقعیت خنثی قرار بگیرد.

ستون فقرات و گردن خود را در یک پوزیشن راحت و استراحت نگه دارید. می توانید چند عدد بالشت را پشت آن قرار دهید؛ البته این موضوع برای زمانی است که می خواهید در رختخواب با موبایل کار کنید.

گوشی های شما باید موازی با شانه باشد. شانه های خود را منقبض نگه دارید. انجام این کار و این روش هنگام کار کردن با گوشی در ماشین یا قطار بسیار مهم است.

عوارض گوشی برای گردن

فونت گوشی خود را عظیم تر کنید تا به چشمان شما فشار وارد نگردد.

یک عدد تبلت و گوشی را مستقیماً در زاویه 30 درجه مقابل خود قرار دهید. هنگام تایپ کردن نیز مراقب گردن و کمر خود باشید.

هر 15 دقیقه یک بار به خودتان استراحت بدهید و سعی کنید گردن و کمر را به یک پوزیشن خنثی تغییر حالت دهید. همه این ها احتیاجمند دقت است و در طولانی مدت به یک عادت سالم در شما تبدیل خواهد شد و فشار ناخواسته وارد شده به ستون فقرات را از بین می برد.

منبع: همگردی
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1167

به "خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک و فشار بر ستون فقرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک و فشار بر ستون فقرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید