تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟

به گزارش پیکورو، خبرنگاران | سرویس سلامت - ویتامین های محلول در آب و محلول در چربی بسیار مغذی بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می نمایند که آن ها یکسان هستند. با این حال این دو نوع ویتامین تفاوت های بسیاری با هم دارند. برای مثال نحوه دریافت و تجزیه این ویتامین ها در بدن و همچنین نحوه استفاده بدن از آن ها با یکدیگر متفاوت است. آگاهی از تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی می تواند در به دست آوردن سلامت و تناسب اندام مطلوب به شما یاری کند. نحوه حل شدن این ویتامین ها در بدن یکی از تفاوت های اصلی آنهاست. یکی در چربی و دیگری در آب حل می گردد. در این مقاله با تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی بیشتر آشنا خواهیم شد.

تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟

تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی

  • ویتامین های محلول در چربی: عبارتند از ویتامین K، ویتامین E، ویتامین D و ویتامین A. لیپید نامی دیگر برای چربی است، به همین دلیل ممکن است به آن ویتامین محلول در لیپید نیز گفته گردد. این ویتامین در چربی های ذخیره شده در بدن حل می گردد. این ویتامین پس از تجزیه چربی ها و رها سازی، توسط ویتامین های مورد احتیاج برای انرژی یا تغذیه در دسترس قرار خواهد گرفت. چهار ویتامین محلول در چربی برای حفظ سلامت بدن از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این ویتامین می تواند به روده، کبد، قلب و دیگر قسمت های بدن یاری کند. احتیاج نیست ویتامین های محلول در چربی را روزانه مصرف کنید، زیرا بدن توانایی ذخیره این نوع ویتامین را در خود دارد و در صورت احتیاج آن را آزاد خواهد نمود.

بیشتر بدانید: منابع ویتامین D و میزان ویتامین دی موجود در هر کدام

  • ویتامین های محلول در آب: هشت ویتامین گروه B و ویتامین C هستند. هشت ویتامین گروه B عبارتند از B1 ،B2 ،B3 ،B5 ،B6 ،B7 ،B9 و B12. این ویتامین ها باید روزانه مصرف شوند، زیرا بدن نمی تواند آن ها را ذخیره کند. مصرف بیش از حد این ویتامین ها برای بدن خطرناک نیست، زیرا به وسیله ادرار دفع می شوند. روده ها این ویتامین ها را جذب نموده، سپس آن ها را وارد جریان خون می نمایند تا مورد استفاده قرار گرفته یا دفع شوند.

کلام آخر

ویتامین های محلول در چربی در چربی یا لیپید ها و ویتامین های محلول در آب در آب حل می شوند. ویتامین های محلول در چربی در بدن ذخیره شده، اما ویتامین های محلول در آب، در بدن ذخیره نمی شوند. پیشنهاد می کنیم درباره انواع قرص مولتی ویتامین که ترکیبی از ویتامین های مختلف است نیز مطالعه کنید. لطفا نظرات و پرسش های خود را درباره این مقاله با ما و دیگر مخاطبان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: differencebetween.net

منبع: setare.com
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1591

به "تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت ویتامین محلول در آب و محلول در چربی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید