تغییر سهمیه المپیک در کشتی تصویب شد ، 3 شانس کشتی گیران برای رسیدن به پاریس

به گزارش مجله پیکورو، اتحادیه جهانی کشتی روند کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس را در مسابقات مختلف مورد تصویب قرار داد.

تغییر سهمیه المپیک در کشتی تصویب شد ، 3 شانس کشتی گیران برای رسیدن به پاریس

به گزارش خبرنگاران آنلاین، اتحادیه دنیای کشتی روند به روز شده کسب سهمیه المپیک پاریس را مورد تصویب قرار داد. برای حضور در بازی های المپیک 2024، کشتی گیران 3 مسابقه خواهند داشت؛ مسابقات دنیای 2023، مسابقات انتخابی قاره ای در سال 2024 و مسابقات مقدماتی المپیک 2024 به عنوان آخرین فرصت برای کشتی گیران.

  • کولاک ایرانی ها با 7 مدال طلا | تیم کشتی آزاد دانشجویان قهرمان شد

کشتی آزاد، فرنگی و زنان در 18 وزن برگزار می گردد و در هر وزن 16 کشتی گیر حضور دارند. هر کشور نیز می تواند حداکثر یک کشتی گیر در هر وزن داشته باشد. کشتی گیران متولد قبل از 31 دسامبر 2066 می توانند در المپیک شرکت نمایند. پیش از این 108 سهمیه در مسابقات قهرمانی دنیا توزیع می شد اما اتحادیه دنیای آن را به 90 سهمیه (5 سهمیه در هر وزن) کاهش داده است.

در مرحله دوم 144 کشتی گیر به وسیله سهمیه قاره ای جواز حضور در المپیک را کسب می نمایند. ورزشکارانی که در مسابقات دنیای 2023 سهمیه بگیرند نمی توانند در مسابقات قاره ای شرکت نمایند. در مرحله سوم و نهایی، مسابقات انتخابی المپیک دنیای به جای 2 سهمیه که قبلا ارائه می شد در هر وزن 3 سهمیه ارائه خواهد شد. در مجموع 54 کشتی گیر می توانند به این مسابقات راه پیدا نمایند. به غیر از 36 فینالیست در کشتی آزاد، فرنگی و زنان، دارندگان مدال برنز نیز برای کسب سهمیه شانس خواهند داشت.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه دنیای کشتی در این باره گفت: ما بسیار خوشحالیم که دوره مقدماتی و ساختار المپیک پاریس را تایید می کنیم. تغییراتی در روند مسابقات مقدماتی ایجاد نموده ایم که باعث ایجاد عدالت بیشتر در توزیع سهمیه بین مسابقات دنیای و مقدماتی دنیای می گردد.

دوره مقدماتی کسب سهمیه المپیک از 16 سپتامبر 2023 شروع می گردد و 12 می 2024 به انتها می رسد. این دوره 8 ماهه شامل 6 تورنمنت مقدماتی خواهد بود. آخرین مهلت ثبت نام در المپیک پاریس 8 جولای 2024 است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2126

به "تغییر سهمیه المپیک در کشتی تصویب شد ، 3 شانس کشتی گیران برای رسیدن به پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر سهمیه المپیک در کشتی تصویب شد ، 3 شانس کشتی گیران برای رسیدن به پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید