تامین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت، پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است

به گزارش مجله پیکورو، معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به استان هرمزگان گفت: مهمترین نکته برای معادن، تامین ماشین آلات معدنی است.

تامین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت، پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از معدن رضوان گفت: مهمترین نکته در این سفر، تامین ماشین آلات معدنی است که در دستور پیگیری قرار می گیرد.

وی ضمن اشاره به پیگیری جهت رفع موانع پیش روی معادن اضافه کرد: محدودیت هایی برای تامین ماشین آلات معدنی در کشور وجود دارد که این محدودیت ها به تولید معادن لطمه می زند.

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان داشت: پس از زلزله 23 آبان ماه، معدن رضوان و کارخانه کنسانتره این معدن با خسارات زیادی روبرو شد که مسائل عدیده ای برای این معدن و کارخانه بوجود آمد.

محتشمی پور در ادامه ضمن اشاره به فعالیت مجدد معدن و پیگیری رفع مسائل بوجود آمده در کارخانه کنسانتره رضوان، گفت: پیش بینی جهت افتتاح این کارخانه در ایام الله دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: تمام تلاش برای جبران خسارت زلزله اخیر و پیگیری مسائل خرد موجود در معدن رضوان و مسائل تامین ماشین آلات معدنی کلیه معادن و همچنین راه اندازی کارخانه کنسانتره آهن در دستور کار قرار گرفته است که قطعا با راه اندازی این کارخانه فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال در حوزه صنعت استان و کشور رقم خواهد خورد.

معادن فاقد فعالیت، سلب صلاحیت می شوند

معاون معادن و فرآوری وزارت صمت، فرصتهای معدنی استان هرمزگان را از مزیتهای استان برشمرد.

رضا محتشمی پور در هجدهمین جلسه شورای معادن استان هرمزگان اضافه کرد: اقدامات بسیار خوبی با توجه به فرصتهای معدنی در استان، چه از لحاظ فناوری و چه از لحاظ ظرفیت اجرا شده و امیدواریم با بهره برداری از آنها نتایج خوبی را در استان و کشور ببینیم.

وی در خصوص سلب صلاحیت معادن گفت: معادن فاقد فعالیت، در اجرای ماده 20 قانون معادن از دارندگان این مجوزها سلب می شود.

محتشمی پور، با توجه به نقش معادن در توسعه منطقه ها کمتر پیشرفته تاکید کرد و گفت: عدم فعالیت معادن پذیرفتنی نبوده و در صورت عدم فعالیت معادن سلب صلاحیت شده و این معادن از طریق فرآیند مزایده عمومی به متقاضیان و سرمایه گذاران واقعی واگذار خواهند شد.

در این نشست به مسائل و مسائل معادن و ظرفیت های معادن استان و عناصر معدنی هرمزگان بحث و مصاحبه گشت.

همچنین موضوع اجرای ماده 20 قانون معادن در خصوص یک معدن غیرفعال نیز مطرح، که منجر به صدور رأی سلب صلاحیت بهره بردار معدن شد.

پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت همچنین در نشست مشترک با تشکلهای بخش خصوصی حوزه معدن استان هرمزگان در خصوص حقوق دولتی معادن گفت: پرداخت حقوق دولتی یکی از مهمترین مسائل در حوزه معدن است که با کمک نظام مهندسی در دستور کار قرار گرفته است.

رضا محتشمی پور گفت: ساماندهی سامانه کاداستر در حال پیگیری است و با ساماندهی این سامانه، اتصال به این سامانه، سوخت واحدها، ماشین آلات معادن و ... در سامانه کاداستر به روز خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در این نشست انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی معدنی و مدیران واحدهای تولیدی صنایع معدنی، مسائل و درخواست های خود را مطرح نمودند که ضمن بررسی درخواستها مقرر شد طی بررسی های اجاقتصادی، نتیجه به استان ابلاغ شود.

منبع: شاتا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1973

به "تامین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت، پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین ماشین آلات معدنی در دستور کار وزارت صمت، پرداخت حقوق دولتی مهمترین مساله در حوزه معدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید