آخرین اخبار از سازمان بازرسی، از اختلاس 110 میلیاردی بیمارستان تا واریز جریمه 87 میلیاردی به حساب دولت

به گزارش مجله پیکورو، بازرسی های کل استان ها طی روزهای اخیر اقدامات و نتایج بازرسی های خود را منعکس نموده اند که در ادامه بعضی از آن ها را مرور خواهیم کرد.

آخرین اخبار از سازمان بازرسی، از اختلاس 110 میلیاردی بیمارستان تا واریز جریمه 87 میلیاردی به حساب دولت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بازرسی های کل استان ها طی روزهای اخیر اقدامات و نتایج بازرسی های خود را منعکس نموده اند که در ادامه بعضی از آن ها را مرور خواهیم کرد.

واریز جریمه 87 میلیاردی از سوی واردکنندگان متخلف به حساب خزانه دولت

هرمزگان- بازرسان اداره کل بازرسی استان هرمزگان در جریان آنالیز نحوه ایفای تعهدات اعتبارات اسنادی و حواله های ارزی در تعدادی از بانک های این استان، با آنالیز اسناد و مدارک دریافتند تعدادی از شرکت های واردکننده اقدام به اخذ حوالجات ارزی از شعب تابعه بانک های استان نموده، اما تعهدات ارزی خود ایفا ننموده اند این امر منتهی به خروج ارز از چرخه اقتصادی کشور شده است.

در پی تذکر و ورود بازرسی کل استان هرمزگان، ضمن تنظیم صورتجلسه با مدیران استانی بانک های عامل، شرکت های مربوطه به مراجع قضایی معرفی و پیرو ایرادات احصاء شده توسط این بازرسی کل نسبت به پرداخت جریمه به مبلغ 87 میلیارد ریال توسط شرکت های مذکور به حساب خزانه دولت در بانک مرکزی اقدام شده است.

جلوگیری از تضییع 8 هزار میلیارد ریالی مطالبات ادارات کل تامین اجتماعی تهران عظیم

تهران- حسب انجام بازرسی از ادارات کل تامین اجتماعی غرب و شرق تهران عظیم معین شد در مجموع مبلغ بیش از 8 هزار میلیارد ریال پیرامون پیمان های محاسبه نشده، منظور نشده که با پیگیری بازرسی کل استان تهران به صورت بدهی قطع ثبت شد.

با اقدامات انجام شده طبق مستندات تا به امروز در اداره کل شرق تامین اجتماعی تهران عظیم بالغ بر 70 درصد و در اداره کل غرب تامین اجتماعی تهران عظیم نیز بالغ بر 50 درصد از بدهی ایجاد شده، وصول شده و مابقی نیز به عنوان بدهی قطعی ایجاد شده در سامانه مربوط ثبت و در مرحله ابلاغ یا صدور اجرائیه است.

200 هکتار از اراضی حد بستر رودخانه های استان زنجان برطرف تصرف شد

زنجان- با ورود بازرسی کل استان زنجان سند مالکیت 1473 هکتار از اراضی حد بستر رودخانه های استان زنجان به نام دولت اخذ شد.

با توجه به پیگیری های انجام شده از شرکت آب منطقه ای زنجان، 202 هکتار از اراضی حد بستر رودخانه های استان تا به امروز برطرف تصرف و 32 کیلومتر از رودخانه ها و مسیل های برون شهری، لایروبی شده است.

همچنین حسب پیگیری به عمل آمده سامانه ثبت قرارداد های اجاره حد بستر در شرکت آب منطقه ای زنجان طراحی و تمامی قرارداد های اجاره بستر در سامانه موصوف به صورت منسجم ثبت و نگهداری می گردد. در سال گذشته نیز تعداد 471 فقره قرارداد اجاره حد بستر غیبرطرفال رودخانه ها و مسیل های استان به میزان حدود 60 هکتار از اراضی متعلق به دولت، با متقاضیان کشت زارعی برای اراضی موصوف، منعقد شده است.

همچنین خبر دیگر از این استان اینکه حسب بازرسی های به عمل آمده عواملی که 708 تن آرد را خارج از شبکه توزیع می کردند، به دام قانون افتادند.

بازرسان بازرسی کل استان زنجان دریافتند در یکی از شهرستان های استان تعداد 17.750 کیسه معادل 708 تن آرد علی رغم ثبت در سامانه خرید به واحد های نانوایی تحویل نشده است. با آنالیز های بیشتر معین شد کارخانه های آرد با مشارکت راننده شرکت حمل و نقل و نیز همراهی احدی از مسئولان اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با سوء استفاده از موقعیت خود حدود 15 میلیارد ریال به وسیله غیر قانونی تحصیل نموده اند که گزارش های لازم در این خصوص تهیه و به مراجع قضایی ارسال شد. مبلغ مذکور یارانه گندمی بوده که از خزانه دولت برای مردم پرداخت شده است لیکن افراد مذکور با تبانی و سوءاستفاده از موقعیت خود آرد ها را توزیع ننموده و در بازار آزاد به فروش رسانده اند.

کشف اختلاس 110 میلیاردی در یکی از بیمارستان های استان کرمان

کرمان- در راستای آنالیز عملکرد اقتصادی دانشگاه علوم پزشکی استان و یکی از بیمارستان ها ملاحظه شد مسئول امور اقتصادی بیمارستان، از ابتدای سال 1398 با مشارکت پیمانکاران دارویی، طبخ و توزیع و خدمات و تنظیف اقدام به ثبت 110 میلیارد ریال سند صوری در سیستم حسابداری بیمارستان نموده و تا زمان کشف جرم مبلغ 84 میلیارد ریال از وجوه بیمارستان به این پیمانکاران پرداخت شده است.

با پیگیری انجام شده تا به امروز جمعاً 58 میلیارد ریال از وجوه اختلاس شده توسط متهمان پرونده به بیمارستان برگشت داده شده است.

پیگیری معین تکلیف کالا های موجود در انبار های جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر

بوشهر- با توجه به بازدید بازرس کل استان بوشهر از انبار های اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و پیگیری تصمیمات اتخاذ شده در راستای معین تکلیف کالا های موجود در انبارها، تعداد 927 دسته کالا شامل لوازم خانگی برقی و غیر برقی، لوازم ساختمانی، انواع ظروف، مصنوعات مختلف به ارزش حدود 295 میلیارد ریال به فروش رسید.

همچنین تعداد 105 پرونده شامل کالا های فاسد، ممنوعه، تاریخ منقضی و فاقد مصرف ثانویه به ارزش بیش از 93 میلیارد ریال معدوم شد. درخصوص کالا های قاچاق نیز تعداد 241 پرونده جدید به ارزش 972 میلیارد ریال تشکیل و در چرخه اقدام گرفته است.

اقدامات این بازرسی کل به منظور معین تکلیف و نهایی سازی کلیه کالا های موجود در انبار های موصوف همچنان در حال اجرا و پیگیری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1607

به "آخرین اخبار از سازمان بازرسی، از اختلاس 110 میلیاردی بیمارستان تا واریز جریمه 87 میلیاردی به حساب دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از سازمان بازرسی، از اختلاس 110 میلیاردی بیمارستان تا واریز جریمه 87 میلیاردی به حساب دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید