کدام گروه از بیماران کرونایی باید در منزل بستری و اکسیژن تراپی شوند؟

به گزارش مجله پیکورو، ایرنا/ فوق تخصص ریه با اشاره به اکسیژن تراپی برخی بیماران مبتلا به کرونا در منزل گفت: بیماران کووید 19 با درگیری ریه بالای 50 درصد باید در بیمارستان (بخش مراقبت های ویژه) و تحت مراقبت و بستری شوند.

کدام گروه از بیماران کرونایی باید در منزل بستری و اکسیژن تراپی شوند؟

حمید سهراب پور در خصوص امکان اکسیژن تراپی در منزل اضافه کرد: این اقدام در منزل با استفاده از دستگاه های اکسیژن برای بیماران کرونا می تواند انجام شود، اما ضرورت بستری به نام یک عامل مهم در معالجه این بیماران با مشخص مقدار درگیری ریه از طریق سی تی اسکن مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: بیماران مبتلا به کرونا با درگیری ریه بیش از 50 درصد باید در بیمارستان بستری شده و در بخش مراقبت های ویژه تحت نظارت و معالجه باشند؛ در منزل گاه شرایطی رقم می خورد که اکسیژن رسانی کافی مقدور نبوده و بیمار باید تحت پرستاری کادر درمان قرار بگیرد.

اکسیژن رسانی غشای خارج از بدن در بیماران مبتلا به کرونا

این فوق تخصص ریه درباره تاثیر ترکیب اکسیژن با خون در معالجه بیماران مبتلا به کرونا هم گفت: در این روش درمانی که تحت نام اکسیژن رسانی غشای خارج از بدن شناخته می شود، پزشکان خون بیمار را (در خارج از بدن) از طریق دستگاه پمپ با اکسیژن همراه کرده و خون اکسیژنه را وارد بدن بیمار می کنند.

به گزارش ایرنا، نتایج شماری از مطالعات نو نشان می دهد، درمان ترکیب اکسیژن با خون (اکسیژن رسانی غشای خارج از بدن) در بهبود بیماران مبتلا به کرونا با شرایط شدید بیماری موثر است.

نتایج این مطالعه که به تازگی در نشست سالانه انجمن جراحی قفسه سینه آمریکا ارائه شد، نشان می دهد که این روش درمانی همچنین بدون عارضه جانبی طولانی مدت است.

سهراب پور شرح داد: این روش درمان به بیماران کووید-19 اختصاص ندارد، بلکه برای بیماران قلبی وعروقی و در حقیقت به نام یک دستگاه در جراحی های قلب طراحی شده و کاربرد دارد.

وی اضافه کرد: در واقع این روش درمانی برای تنظیم اکسیژن در بدن استفاده شده و در هر یک از بیماران که با کاهش سطح اکسیژن خون روبرو می شوند، کاربرد خواهد داشت، اما تاثیر آن در بهبود بیماران کرونا مستلزم تحقیق و بررسی در سال های آینده است.

این متخصص داخلی گفت: این روش برای شماری از بیماران کووید-19 هم انجام گرفته است، اما برای تعمیم به این بیماران نیازمند آزمایش به تعداد قابل توجه بوده و در حال حاضر نباید به کل تعمیم داده شود.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1723

به "کدام گروه از بیماران کرونایی باید در منزل بستری و اکسیژن تراپی شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گروه از بیماران کرونایی باید در منزل بستری و اکسیژن تراپی شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید