چین به اتباع خود در آمریکا هشدار داد

به گزارش پیکورو، به دنبال ادامه اعتراض هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و حمله آنها به ساختمان کنگره، سفارت چین در واشنگتن به اتباع این کشور هشدار داد که مراقب خود باشند.

چین به اتباع خود در آمریکا هشدار داد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

از سی جی تی ان، سفارت چین در ایالات متحده روز پنجشنبه در بیانیه ای به شهروندان چینی یادآوری کرد با توجه به اجرای قانون منع رفت و آمد در واشنگتن به دلیل اعتراضات گسترده طرفداران ترامپ با وجود همه گیر کرونا، مواظب خود باشند.

سفارت چین همچنین از شهروندانش خواسته است در موارد اضطراری به سفارت مراجعه نمایند یا تماس بگیرند.

شمار زیادی از طرفداران ترامپ روز چهارشنبه در واشنگتن گردهم آمدند تا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 اعتراض نمایند. این تجمع در حالی برگزار گردید که مجلس نمایندگان آمریکا و سنا جلسه مشترکی تشکیل دادند تا پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب را به طور رسمی مورد تائید قرار دهند.

ترامپ در جمع معترضان حاضر شد و برای حاضران سخنرانی کرد. وی در جریان سخنرانی اش، ادعای بی اساس دزدیده شدن آراء انتخاباتی را به واسطه تقلب گسترده در انتخابات مطرح نمود. طرفداران ترامپ پس از سخنرانی وی، با تخریب حصارهای امنیتی اطراف ساختمان کنگره، به این مکان حمله کردند.

با هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره و کوشش برای ورود به ساختمانی که در حال شمارش آرای الکترال کالج بودند، تمام درهای کنگره قفل شد و نیروهای امنیتی در برابر شورشیان صف کشیدند.

به رغم ایستادگی نیروهای امنیتی، شورشگران با شعارهایی برای لغو انتخابات 2020 به یکباره از پله ها بالا رفته و با شکستن در کنگره وارد ساختمان شدند.

در تیراندازی پلیس و نیروهای ضد شورش به سوی شورشیان، یک زن مورد اصابت گلوله نهاده شد و کشته شد و سه نفر دیگر نیز جان باختند. دهها نفر هم در این شورش زخمی شدند که تعدادی از آنها از نیروهای پلیس هستند دست کم 53 نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند.

با ورود حامیان ترامپ به ساختمان کنگره و متوقف شدن نشست مشترک کنگره، جو بایدن طی سخنانی با تاکید بر اینکه هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، شورش است نه اعتراض گفت که مردم جهان و حتی فرزندان ما که این صحنه های دردناک و نمایش افتضاح را در پایتخت امریکا می بینند، چه می گویند؟ وی خطاب به ترامپ گفت که دیگر بس است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1409

به "چین به اتباع خود در آمریکا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به اتباع خود در آمریکا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید