هشدار سیلاب و برف و باران در 25 استان، احتمال تاخیر پروازها

به گزارش مجله پیکورو، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران، برف، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در 25 استان اطلاع داد.

هشدار سیلاب و برف و باران در 25 استان، احتمال تاخیر پروازها

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی، امروز در بیشتر منطقه ها کشور جوّ پایداری حاکم است که در پی آن غبار محلی یا مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب در بسیاری منطقه ها است. در ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. از اواخر وقت امروز در سواحل گیلان نیز افزایش ابر و بارش روی می دهد.

فردا در گیلان و شرق اردبیل بارش روی می دهد و در بعضی منطقه ها مازندران نیز بارش های پراکنده پیش بینی شده است. در منطقه ها امتداد زاگرس مرکزی و جنوبی به ویژه استان های مرکزی، شرق لرستان، غرب اصفهان و فارس وزش باد پدیده غالب است.

روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در دامنه های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و بعدازظهر در دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می گردد. در این روز شدت بارش ها برای شرق کرمانشاه، جنوب همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و غرب اصفهان است.

پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه منطقه های از شمال غرب و استان های اصفهان، فارس، بوشهر و خوزستان را در بر می گیرد و در بعضی منطقه ها بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در منطقه ها سردسیر و کوهستانی بارش برف روی می دهد. شدت بارش ها طی روز پنجشنبه مربوط به زاگرس مرکزی است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، روز آدینه، غرب، بخش هایی از مرکز، شرق و شمال شرق و امتداد البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید و در منطقه ها سردسیر و کوهستانی برف می بارد. بعلاوه امروز و فردا خلیج فارس و سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی

زمان آغاز: چهارشنبه 1401/08/25

زمان خاتمه: آدینه 1401/08/27

نوع مخاطره: باران، وزش باد شدید موقتی، در نواحی گرمسیر رعدوبرق، در ارتفاعات بارش برف و در نقاط مستعد، تگرگ

منطقه اثر:

چهارشنبه 1401/08/25: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، قم، البرز، تهران، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و غرب اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری.

پنجشنبه 1401/08/26: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، زنجان، تهران، البرز، غرب سمنان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، قم، غرب و شمال اصفهان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، شمال بوشهر.

آدینه 1401/08/27: خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شرق و جنوب سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی کرمان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده ها، اختلال در سفرهای بین شهری به ویژه در عبور از گذرگاه های کوهستانی، احتمال آب گرفتگی محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، احتمال تأخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوه نوردی و جابه جایی عشایر کوچ رو، آمادگی زمستانی راهداری به ویژه در گردنه های منطقه ها سردسیر، احتیاط در قرار دادن نهاده های کشاورزی در فضای باز.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آبان 1401 بروزرسانی: 24 آبان 1401 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 2145

به "هشدار سیلاب و برف و باران در 25 استان، احتمال تاخیر پروازها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سیلاب و برف و باران در 25 استان، احتمال تاخیر پروازها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید