نکیسا: نبش قبر اتفاقات 22 سال پیش بین من و عابدزاده از افکار پوسیده نشأت می گیرد، از خدایم است امیر برترین دروازه بان دنیا گردد

به گزارش مجله پیکورو، دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد پیش کشیدن موضوعات مربوط به 22 سال پیش، کار افکار پوسیده است.

نکیسا: نبش قبر اتفاقات 22 سال پیش بین من و عابدزاده از افکار پوسیده نشأت می گیرد، از خدایم است امیر برترین دروازه بان دنیا گردد

نیما نکیسا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره نتایج تیم ملی فوتبال و صحبت هایی که در این مدت همواره در خصوص اسکوچیچ و انتخاب سرمربی دیگری برای تیم ایران مطرح بوده است، گفت: به نظر من اسکوچیچ خوب نتیجه گرفته است و با این اوصاف چرا باید برود؟ نمی دانم چرا این گونه انتقاد می گردد و علت این انتقادها چیست. افراد با چه پیش زمینه ای این صحبت ها را دنبال می نمایند؟ تیم اسکوچیچ نتیجه گرفته و نزدیک به صعود است. تیم ملی 12 بازی انجام داده که 11 بازی را برده و فقط یک تساوی داشته است. ما چه زمانی چنین نتیجه ای گرفته ایم؟ اصلاً بگویید او مربی نیست، اما وقتی چنین نتایجی گرفته، این خیلی پوئن بزرگی است. چرا باید مخالفت کنیم در حالی که این قدر برای تیم ملی مفید بوده است؟!

وی ادامه داد: الآن مسئله طارمی را مطرح می نمایند. او یکی از نخبه ها و نوابغ فوتبال ماست، اما چرا اجازه نمی دهیم دو نفر خودشان مشکلاتشان را حل نمایند؟ اگر دو نفر از اعضای خانواده با هم دچار مشکل شدند، چرا باید بقیه در آن دخالت نمایند؟ خودشان می توانند آن را در فضایی آرام حل و فصل نمایند. مربی و بازیکن دو روز با هم به اختلاف خورده و از هم ناراحتند، فردا روز همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد و آنها دوباره با هم کار می نمایند. در مواقع این چنینی فقط آنهایی که ادعای کشور دوستی دارند خودشان را نشان می دهند و متوجه می شوی این حرف ها ادعاست و یا واقعی و قلبی.

دروازه بان سابق تیم ملی و پرسپولیس در واکنش به این ادعا که بازیکنان شاخص بازی را برای تیم ملی در می آورند و مربی نقش زیادی در نتایج ندارد، گفت: قاعدتاً برترین فرمانده ها نیز به فرمانده ارشد احتیاج دارند. مگر می گردد بدون استراتژی پیش رفت و نتیجه گرفت؟ پس این تعویض ها چطور انجام می شوند؟ ضمن اینکه این بازیکنان در اختیار مربیان قبلی هم بودند و ما این نتایج را نگرفتیم. نسلی که ساختیم نسل خوبی است و این یکی از برترین تیم های ملی تاریخ فوتبال ماست. مثل تیمی که سال 1978 به جام جهانی آرژانتین رفت یا نسل 1998، از خط دروازه تا نوک حمله بازیکنان فوق العاده ای داریم. دیگر چه می خواهیم؟ باید برای تیم ملی کشورمان آرزوی پیروزیت کنیم.

نکیسا در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نیست در صورت صعود به جام جهانی با همین مربی ادامه دهیم؟، توضیح داد: من موافق این موضوع هستم، اما بهتر است تصمیم گیری در این مورد را به کمیته فنی فدراسیون فوتبال بسپاریم. هیچ کس به اندازه فدراسیون فوتبال علاقه مند به کسب نتیجه تیم ملی نیست، به خاطر اینکه این رزومه آنها خواهد شد. بهتر است بگذاریم متولیان امر در این خصوص تصمیم بگیرند. اگر آنچه که می خواهیم اتفاق بیفتد که قطعاً هم اتفاق می افتد و ما 95 درصد از راه رسیدن به جام جهانی را طی نموده ایم، برای اولین بار بدون دغدغه مجوز حضور در جام جهانی را گرفته ایم.

نکیسا با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال در بخش های مختلف پیروز عمل نموده است، تأکید کرد: شما نگاه کنید و ببینید چقدر آدم فوتبالی با تحصیلات آکادمیک رأس کار قرار گرفته اند. ماجدی در کمیته جوانان کاری می نماید کارستان و کار استعدادیابی و انتخاب نفرات با سیستم روز جهان پیش می رود یا مهدی مهدوی کیا که در رأس تیم ملی امید قرار گرفته است. تیم 15 ساله های ما نیز در کافا پیروز عمل نموده است. همه اینها را باید به فال نیک گرفت.

این دروازه بان سابق فوتبال ایران که پیش از این رقیب احمدرضا عابدزاده در تیم ملی و پرسپولیس بوده است، در خصوص استفاده اسکوچیچ از امیر عابدزاده درون دروازه تیم ملی گفت: پدر او هم رقیب و هم استاد من بوده است. نبش قبر کردن یک سری مسائل واهی که مربوط به 22 سال گذشته بوده، کار افکار پوسیده است. من همواره گفته ام که احمدرضا عابدزاده هم رقیب من بوده و هم شاگردش بوده ام. هر کسی حق این را دارد که پیشرفت کند. من هیچ وقت نمی توانم منکر بزرگی بزرگانی چون ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده، عزیز اصلی، مودت، نادر فریادشیران، هادی طباطبایی، پرویز برومند و... شوم. همه اینها برای تیم ملی ما بزرگی کردند، هر کسی هم در حد توانش سعی نموده است برترین باشد.

نکیسا اضافه کرد: ما در یکی دو سال اخیر برترین دوستانمان را به خاک سپردیم. اینها که می گویم کاملاً دلی است. هر چیزی هم بوده، رقابت فوتبالی بوده است. برای بار صدم می گویم افتخار من این بود که دوره فوتبالم با دوره بسیاری از بزرگان و تاریخ سازان فوتبال کشور هم زمان بوده است. من را روبه روی این افراد قرار ندهید. ما تعدادی از دوستانمان را از دست دادیم؛ مهرداد میناوند و علی انصاریان و چند نفر دیگر، دیگر کنارمان نیستند. برای من سلامت همه دوستانم در اولویت است. از خدایم است که سیاوش پسر بهزاد غلامپور پیروز شده و امیر پسر احمدرضا عابدزاده برترین دروازه بان جهان گردد.

دروازه بان سابق تیم ملی که سابقه لژیونر شدن را نیز در کارنامه دارد، راجع به عملکرد فنی امیر عابدزاده گفت: دروازه بانی که در اروپا بازی نموده و فیکس است، بسیار آدم لایقی است. من تجربه بازی کردن در خارج از کشور را دارم و می دانم این کار برای یک دروازه بان چقدر سخت است، خصوصاً در فوتبال اسپانیا، پرتغال و بلژیک. ما نباید سرمایه سوزی کنیم. مگر غیر از بیرانوند، عابدزاده، لک، مظاهری و حسینی چند دروازه بان دیگر داریم که می توانیم برای محافظت از دروازه تیم ملی روی آنها حساب کنیم؟ امیر عابدزاده روی پایش خوب کار می نماید، جسور است و اگر هر روز یک چیز هم از پدرش یاد گرفته باشد، معین است که چقدر راندمان کاری اش بالاست. استادی چون احمد عابدزاده کنار او بوده و اگر امیر عابدزاده خوب باشد، افتخارش برای من ایرانی هم هست.

نیما نکیسا در سرانجام در خصوص شرایط پرسپولیس نیز خاطر نشان کرد: به نظر من پرسپولیس روزگار خوبی دارد، هر چند شاید با بعضی ناملایمات روبرو باشد، با این حال شانس خیلی بزرگی است که این اتفاقات برایش در ابتدای فصل اتفاق افتاده و در واقع نوعی خوش شانسی است. با توجه به نتیجه ای که پرسپولیس مقابل صنعت نفت گرفت، تیمی که بسیار بزرگ و قوی بود، حالا باز هم در جمع مدعیان قرار گرفته است.

؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1889

به "نکیسا: نبش قبر اتفاقات 22 سال پیش بین من و عابدزاده از افکار پوسیده نشأت می گیرد، از خدایم است امیر برترین دروازه بان دنیا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکیسا: نبش قبر اتفاقات 22 سال پیش بین من و عابدزاده از افکار پوسیده نشأت می گیرد، از خدایم است امیر برترین دروازه بان دنیا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید