مقاله: دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت

به گزارش مجله پیکورو، اغلب کشورهای اسلامی از رنگ سبز برای جلد پاسپورت استفاده می کنند. علت کاربرد رنگ سبز در جلد پاسپورت نشان دهنده اهمیت رنگ سبز در میان مسلمانان است. طیف رنگ های سبز برای اعضای ECOWAS، کشورهای غربی آفریقا، از قبیل نیجر و سنگال به کار برده می شود.

مقاله: دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت

پاسپورت های قرمز رنگ توسط اعضای اتحادیه اروپا (به جز کرواسی) مورد استفاده می باشند و برخی از کشورهایی که علاقه مند به پیوستن در اتحادیه اروپا هستند، از قبیل ترکیه رنگ پاسپورت خود را به قرمز تغییر داده اند. اقتصاد دانان این عملکرد را تجاری سازی یا برندینگ می نامند. پاسپورت مجمع آند (آند در گذشته مسئول رسیدگی به اتحادیه اروپا بود) از قبیل بولیوی، کلمبیا، اکوادور و پرو نیز از رنگ قرمز برای جلد پاسپورت هایشان استفاده می کنند. پاسپورت سوئیسی نیز با به کارگیری اِلِمان هایی از قبیل رنگ و طرح پرچم سوئیس به راحتی قابل شناسایی است.

با توجه به اینکه شهروند کدام کشور هستید، پاسپورت شما گویای حرف های زیادی درباره کشورتان است. ظاهر پاسپورت اهمیت زیادی برای مسافران ندارد. گرفتن عکس برای پز دادن با پاسپورت معنایی ندارد، همچنین شما نمی توانید شعار الهام بخش صفحات پاسپورت و یا حتی رنگ جلد پاسپورت خود را انتخاب کنید. در کل انتخاب رنگ و طرح پاسپورت خارج از عهده مسافران است و مربوط به دولت کشور صادر کننده پاسپورت می باشد. اما در واقع ما از رنگ پاسپورت چه برداشتی می توانیم داشته باشیم؟ و اینکه آیا هویت ملی در انتخاب رنگ جلد پاسپورت دخیل است یا خیر؟

منبع مقاله: دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت

انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1924

به "مقاله: دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: دلایل انتخاب رنگ جلد پاسپورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید