طالبان: افغانستان ویتنامی دیگر برای آمریکاست

به گزارش پیکورو، خبرنگاران : طالبان معتقد است خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان دقیقا همان اتفاقی است که در ویتنام اتفاق افتاده و طرح آمریکا جهت خروج از این کشور، صرفا برای عدم اعتراف به شکست است.

طالبان: افغانستان ویتنامی دیگر برای آمریکاست

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتد پرس، طالبان صبح امروز در بیانیه ای خروج برنامه ریزی شده نیروهای آمریکایی از افغانستان را تکرار خروج نظامیان آمریکایی از ویتنام دانست و تاکید نمود: این سیاست آمریکا طرح اعلام پیروزی و فرار از مهلکه است.

در این بیانیه آمده است: آمریکایی ها دقیقا همانطور که از باتلاق ویتنام فرار کردند قصد خروج از افغانستان را دارند. آمریکا پس از آنکه در ویتنام به نابودی مطلق رسید برای اینکه به نابودی اعتراف نکند طرح اعلام پیروزی و فرار را اجرا کرد. طرحی که هم اکنون میخواهد در افغانستان اجرا کند.

ایالات متحده در سال 1973 از ویتنام جنوبی عقب نشینی کرد و به بهانه مقابله با ویتنام شاقتصادی و ویت کنگ که به سایگون، پایتخت ویتنام نفوذ نموده بود دو سال بعد در 1975 نیروهای نظامی خود را از این کشور خارج کرد.

آمریکا متعهد شده است کلیه نیروهای نظامی خود و ناتو را تا سرانجام سال 2014 از افغانستان خارج کند. هرچند شواهد امر نشان از باقی ماندن تعدادی از نیروهای آمریکایی در این کشور دارد، کشورهای عضو ناتو متعهد شده اند از دولت کابل حمایت نمایند.

با این حال، آمریکا با راهنمایی نیروهای نظامی خود به کشورهای دیگر از جمله اقتصادی، تاریخ را دوباره تکرار می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 320

به "طالبان: افغانستان ویتنامی دیگر برای آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: افغانستان ویتنامی دیگر برای آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید