سارقان باید شناسنامه دارشوند خبرنگاران

به گزارش مجله پیکورو، جانشین فرمانده انتظامی پایتخت گفت:سارقان باید شناسنامه دار شده و حوزه و نوع سرقت هر کدام از آن ها تعیین گردد.

سارقان باید شناسنامه دارشوند خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران عظیم در یادداشتی به موضوع سرقت پرداخت و گفت: با اشاره به اینکه پدیده سرقت امنیت روانی فرد و جامعه را مختل می نماید باید بطور جد با این مهم برخورد و مقابله گردد.

هرچند شرایط بد مالی می تواند موجب افزایش آمار سرقت گردد، ولی جدای از این مطلب شرایط و دلایل مختلفی موجب افزایش آمار سرقت می گردد که باید به صورت ریشه ای به این مهم پرداخته گردد.

در این راستا ضروری است در ساخت و ساز منازل مسکونی و اداری و اماکن صنفی یک کارشناس انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت موضوع را بازدید و صلاحیت آن را تایید نماید و در صورت وجود نقص تا برطرف نواقص مربوطه که می تواند موجب تسریع در انجام سرقت توسط سارقان گردد، پروژه مربوطه را تایید نکند.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران عظیم در ادامه مطلب با اشاره به اینکه باید بطور جد با موضوع سرقت برخورد و مقابله گردد، آورده است: پلیس پیشگیری و آگاهی باید بطور هدفمند و ویژه موضوع برخورد با سارقان حرفه ای را در دستور کار خود قرار دهد.

سارقان باید شناسنامه دار شوند و حوزه سرقت و نوع سرقت هر کدام از سارقان باید معین گردد و پرونده سارقان بگونه ای تنظیم و تکمیل گردد که توسط دستگاه قضا به اتهامات آن ها به درستی رسیدگی گردد.

از سوی دیگر ضروری است آموزش های همگانی در مورد چگونگی جلوگیری از پدیده سرقت به شهروندان داده گردد چرا که سارقان از یک لحظه غفلت مردم برای سرقت اموال آن ها استفاده می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1506

به "سارقان باید شناسنامه دارشوند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارقان باید شناسنامه دارشوند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید