رایزنی آمریکا با پاکستان برای احداث پایگاه نظامی

به گزارش مجله پیکورو، خبرگزاری خبرنگاران- مقامات دولت بایدن در حال تبادل نظر با مقامات پاکستان برای به دست آوردن پایگاه هایی نزدیک افغانستان برای عملیات آینده هستند.

رایزنی آمریکا با پاکستان برای احداث پایگاه نظامی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا گفت به دنبال توافقنامه های احداث پایگاه با کشور های همسایه افغانستان است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به این خبرگزاری گفت آمریکا به دنبال گزینه هایی برای احداث پایگاه با همسایگان افغانستان، پس از خروج نیرو های آمریکایی از این کشور هستند، اما در حال حاضر چیزی برای گفتن وجود ندارد.

رسانه های آمریکا گزارش دادند مقامات دولت بایدن (رئیس جمهور آمریکا) در حال مصاحبه با مقامات پاکستان برای به دست آوردن پایگاه هایی نزدیک افغانستان برای عملیات آینده هستند. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از پایگاهی در پاکستان برای اجرای حملات پهپادی برضد شبه نظامیان استفاده می کرد، اما با متشنج شدن روابط دوجانبه در سال 2011 (1390) از این پایگاه اخراج شد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه مدعی شد: در حالی که ما هیچ توافقنامه احداث پایگاه برای گفتن نداریم، ما می دانیم که همسایگان افغانستان علاقه مشترکی با ما برای مقابله با بلای تروریسم جهانی دارند.

وی اضافه کرد ایالات متحده (آمریکا) به دنبال کردن گزینه ها با شرکا و متحدان در منطقه ادامه خواهد داد.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد وزارت دفاع به همراه وزارت امور خارجه و جامعه اطلاعاتی آمریکا، در حال ارزیابی گزینه های احداث پایگاه جدید است.

ژنرال کنت مکنزی (Kenneth McKenzie) رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) پیشتر در روز دوشنبه گفت ارتش آمریکا تقریباً نیمی از خروجش از افغانستان را تکمیل نموده و درصدد است به مهلت خروج از افغانستان تا ماه سپتامبر (شهریور آینده) پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1663

به "رایزنی آمریکا با پاکستان برای احداث پایگاه نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی آمریکا با پاکستان برای احداث پایگاه نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید