دختر ایزدی چگونه در بند داعش شد؟

به گزارش پیکورو، شبکه بین المللی العالم در مستند جدید خود با عنوان سنجار قربانی تروریسم حقیقت بردگی زنان و دختران شهر سنجار دربند داعش را روایت می نماید.

دختر ایزدی چگونه در بند داعش شد؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، شبکه بین المللی العالم در مستند جدید خود با عنوان سنجار قربانی تروریسم حقیقت بردگی زنان و دختران شهر سنجار دربند داعش را از زبان یک زن ایزدی که خود قربانی این جنایت بوده روایت می نماید.

راوی اصلی مستند سنجار ضحیة الارهاب دختری به نام بفرین است که داستان سقوط این شهر و به اسارت دریافت خود و عده ای از زنان و دختران به دست نیروهای داعش را بیان می نماید.

بفرین در این مستند چگونگی ربوده شدن خود و دیگر دختران و نامگذاری آنان به عنوان سبایا یا اسیران زن، رفتار وحشیانه و خرید و فروش اسیران زن را توسط نیروهای داعشی تعریف می نماید. بفرین همچنین در این مستند 25 دقیقه ای از خودکشی دختران و زنان در آن شرایط سخت و وحشتناک سخن می گوید.

سنجار واقع در غرب استان نینوا در شمال عراق در سال 1393 به دست داعش سقوط و سال بعد ارتش و حشد شعبی عراق آن را از چنگال داعش آزاد کرد.

مستند سنجار قربانی تروریسم در قالب سلسه برنامه های محطات عراقیه در دفتر بغداد شبکه العالم فراوری شده است. مستند نجار ضحیة الارهاب پنج شنبه 8 آبان ساعت 21 به وقت تهران پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1254

به "دختر ایزدی چگونه در بند داعش شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر ایزدی چگونه در بند داعش شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید