اقدام شائبه برانگیز فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات، بوی مهندسی می آید؟

به گزارش مجله پیکورو، فدراسیون فوتبال با انتصاب عجولانه و شبهه برانگیز رئیس هیات فوتبال کیش و برگزاری انتخابات بعضی از هیات های فوتبال، به شائبه مهندسی انتخابات به سود بعضی نامزدهای ریاست دامن زده است.

اقدام شائبه برانگیز فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات، بوی مهندسی می آید؟

به گزارش خبرنگاران، انتخابات فدراسیون فوتبال 10 اسفند برگزار می شود و بعد از پنج سال، رئیس و هیات رئیسه جدید سکان راهنمایی این مجموعه را در اختیار خواهند گرفت اما اقداماتی در حال اجرا است که به شائبه مهندسی انتخابات دامن می زند و حاشیه ها پیرامون انتخابات را بیشتر از قبل خواهد نمود.

یکی از این اقدامات، تغییر عجولانه رئیس هیات فوتبال کیش در آستانه برگزاری انتخابات است که طبق اساسنامه، رئیس هیات فوتبال این جزیره برخلاف هیات های استانی انتخابی نیست بلکه از سوی رئیس فدراسیون فوتبال و با پیشنهاد مدیرعامل منطقه آزاد معرفی و منصوب می شود.

قضیه از این قرار است که در تاریخ 27 آذر 99 مدیرعامل منطقه آزاد کیش درخواستی با شماره نامه 99/210011944 به فدراسیون فوتبال ارسال می نماید و درخواست تغییر رییس هیات فوتبال ابن جزیره را مطرح می نماید. حیدر بهافرایند سرپرست فدراسیون فوتبال نیز پس از نزدیک به 2 ماه و در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال در حکمی در تاریخ 13 بهمن 99 به شماره 9953537 محمود پازوکی را به مدت چهار سال به ریاست این هیات مهم و تاثیرگذار در انتخابات منصوب نموده است.

این انتصاب در شرایطی است که درخواست مدیرعامل منطقه آزاد کیش مربوط به حدود دو ماه قبل بوده و فدراسیون نیز 20 روز مانده به انتخابات، این تغییر را کلید زده است.

این درخواست و تغییر یکباره رییس هیات فوتبال کیش آن هم در این ایام و در شرایطی است که از حکم چهارساله امیر عرب در این هیات یک سال دیگر باقی مانده بود و فدراسیون فوتبال برای پرهیز از هرگونه شائبه ای می توانست یک ماه دیگر صبر کند و تغییر و تحولات را به رئیس جدید فدراسیون واگذار کند.

علاوه بر این فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات تکلیف بعضی دیگر از هیات های فوتبال را هم با برگزاری عجولانه انتخابات استانی در فاصله یک تا دو ماه به انتخابات انجام داده است که این اتفاقات سریالی شائبه بهره برداری از این فرایند به نفع بعضی نامزدهای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایجاد نموده است.

این اتفاقات در حالی اتفاق افتاده که فدراسیون فوتبال طی دو سال اخیر علیرغم نقدها فراوان و شبه ها آشکار زیر بار برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان تهران نرفته و مقابل درخواست اکید اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و همینطور وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات قانونی نرفته است. موضوعی که به حمایت تمام قد مدیران فوتبال از شیرازی به عنوان عضو هیات رئیسه سازمان لیگ برمی شود.

اصرار فدراسیون به برگزاری انتخابات هیات های فوتبال و همینطور انتصاب های رئیس فوتبال جزیره کیش در فاصله کوتاه تا انتخابات مطمئنا به حواشی و شائبه مهندسی دامن خواهد زد. مدیران فدراسیون فوتبال باید دست از این قبیل اقدامات بردارند تا انتخابات فدراسیون با کمترین حاشیه ای برگزار شود و فوتبال ایران از بلاتکلیفی کنونی خارج شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1482

به "اقدام شائبه برانگیز فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات، بوی مهندسی می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام شائبه برانگیز فدراسیون فوتبال در آستانه انتخابات، بوی مهندسی می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید