اعلام آخرین مهلت ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش پیکورو، ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که همزمان با هفته دولت آغاز شده، تا هفتم مهرماه ادامه دارد.

اعلام آخرین مهلت ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش خبرنگاران، ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که در 31 استان کشور با ظرفیت 54 هزار و 300 نفر از 6 شهریور ماه، همزمان با هفته دولت آغاز شد، به مدت یک ماه (تا هفتم مهر 99) ادامه دارد و متقاضیان دارای مهارت می توانند با مراجعه به سامانه inhb.ir ثبت نام و از مزایای آن بهره مند شوند.

پس از پیاده سازی نوین توسعه مشاغل خانگی در 9 استان با ظرفیت 20 هزار نفر به صورت پایلوت طی سال های 96 تا 98 توسط جهاد دانشگاهی و با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه تصمیم گرفت این طرح را در 31 استان کشور با توجه به ضرورت توجه بیش از پیش به مشاغل خانگی در دوران کرونا و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم دهد.

از جمله شرایط متقاضیان در این طرح دارا بودن حداقل سن 18 سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی(افرادی که بیمه خویش فرما دارند منعی در ثبت نام ندارند) است.

نکته ای که صاحبان مشاغل خانگی باید به آن توجه کنند این است که این افراد ابتدا باید خود دارای مهارت باشند، زیرا در این طرح قرار بر ارائه مجوز یا تسهیلات نیست، بلکه طرح توسعه مشاغل خانگی به دنبال تبدیل افراد به پیشران و افزایش درآمدزایی برای خانوارهاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1194

به "اعلام آخرین مهلت ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آخرین مهلت ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید