اطلاعیه مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

به گزارش پیکورو، تهران (پانا) - شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای اظهار داشت زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی درحال آماده سازی است و به محض عملیاتی شدن سامانه های مربوطه فرایندهای آن به عموم مردم اطلاع رسانی می گردد.

اطلاعیه مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث

به گزارش روابط عمومی سمات، در این اطلاعیه آمده است: شرکت سپرده گذاری مرکزی در کنار پیشبرد چندین پروژه بزرگی که در حوزه ارائه خدمات به مشمولان سهام عدالت در دست انجام و اجرا دارد، در حال فراهم کردن زیر ساختی است تا عملیات انتقال قهری سهام به وراث قانونی مشمولان سهام عدالت که فوت نموده اند با کمترین هزینه و حداقل احتیاج به مراجعه حضوری به خصوص در شرایط شیوع کرونا صورت پذیرد.

همچنین ضروری است بعضی از نهادها و دستگاه های اجرایی، اقداماتی را جهت شناسایی افراد متوفی و وراث آنها انجام دهند تا فرایند انتقال سهام عدالت این افراد تسهیل و تسریع یابد.

بر اساس این اطلاعیه، به محض آماده سازی زیرساخت های لازم، اطلاع رسانی همگانی برای عموم مردم صورت می گیرد و از وراث قانونی سهام عدالت تقاضا می گردد در اولین گام، گواهی حصر وراثت را دریافت و منتظر اطلاعیه های بعدی این شرکت باشند.

بیش از دو میلیون و 600 هزار دارنده سهام عدالت در طول 15 سال گذشته فوت نموده اند و تعدد مخاطبان برای انتقال سهام عدالت به وراث مزید بر علت شده است تا شرکت سپرده گذاری مرکزی در صدد فراهم کردن زیر ساخت های الکترونیکی باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1439

به "اطلاعیه مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید