آمادگی شهرداری مشهد برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر

به گزارش مجله پیکورو، سخنگوی شورای شهر مشهد گفت: در صورت همراهی دولت، شهرداری آمادگی ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای منطقه ها حاشیه شهر مشهد را با مشارکت بخش خصوصی دارد.

آمادگی شهرداری مشهد برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارشاز ، موسی الرضا حاجی بگلو سخنگوی شورای شهر مشهد گفت: در صورت همراهی دولت، شهرداری آمادگی ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای منطقه ها حاشیه شهر مشهد را با مشارکت بخش خصوصی دارد.

او اضافه نمود: در کنار دولت و مجلس شورا های اسلامی شهر و روستا هم باید به سهم خود در حل مسائل اقدام و با همراهی، هم فکری و انتخاب شهرداران انقلابی جوان، زنجیره خدمت را تکمیل نمایند. شورای شهر مشهد شهرداری جوان، انقلابی و دارای برنامه برای کلان شهر دنیا اسلام انتخاب کرد.

سخنگوی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه اولین مساله تصویب و اجرای مدیریت یکپارچه سازی شهری است، ادامه داد: اگر این موضوع به خاتمه رسد، در حوزه هزینه های شهری و روستایی کاهش چشم گیری و در حوزه عایدی هم افزایش خواهیم داشت. از دولت تقاضا دارم براساس بند پنج ماده 88 قانون شورا های اسلامی کشور مبنی بر ارسال بودجه سالانه کشور قبل از تصویب در مجلس و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور، بودجه را در اختیار شورای عالی استان ها قرار دهد. از مسئولیت دولت ها بازنگری و اصلاح بودجه بوده که تا به امروز اجرا نشده است.

حاجی بگلو تاکید نمود: حداقل امیدواریم این کار به صورت آزمایشی در بودجه 1401 خراسان رضوی در اختیار شورای عالی استان ها قرار داده گردد تا خروجی آن برای دولت و مجلس مورد بازنگری قرار گیرد که در صورت موفقیت به صورت قانون برای تمام کشور اجرا گردد.

او توضیح داد: در حوزه مدیریت شهری خدمات در مشهد ملی، اما بودجه آن محلی است. این یک تناقض بسیار بزرگی است که باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد. از دولت و مجلس خواهش می کنم یک ردیف بودجه مستقل برای شهر مشهد در بودجه سالانه در نظر گرفته گردد چرا که مشهد سالانه میزبان 30 میلیون زائر بین المللی و داخلی است و ارائه خدمات به زائران و مجاوران از سوی مدیریت شهری انجام می گردد.

سخنگوی شورای شهر مشهد تاکید نمود: مشهد 3 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد، اما بیشتر از جمعیت خود در حال خدمت رسانی است. من به طور قطع اعلام می کنم که شهرداری مشهد وظیفه دیگر دستگاه های اجرایی شهر و حتی استان را بر عهده گرفته و هزینه می نماید. انتظار داریم که دولت و مجلس نسبت به ایجاد ردیف مستقل بودجه برای شهر مشهد اقدام کند که حداقل با وجود این ردیف بودجه مستقل بتوانیم مسائل حاشیه شهر را مرتفع کنیم.

حاجی بگلو اظهار کرد: در موضوع تبدیل شرایط ها و شرایط نیرو های شهرداری هم می بایست عدالت و برابری حاکم باشد که متاسفانه طبق گزارشات واصله از سوی کارکنان شهرداری این موضوع مورد غفلت و بی عدالتی قرار گرفته است. از سرپرست شهرداری مشهد تقاضا دارم هر چه سریع تر نسبت به توقف تبدیل شرایط ها تا مستقر شدن شهردار نو اقدام کند.

/ م.ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: picoro.ir شناسه مطلب: 1757

به "آمادگی شهرداری مشهد برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی شهرداری مشهد برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید